ایرنا/ رئیس هیات کشتی کردستان گفت: با همکاری و کمک اداره ورزش و جوانان چهار سالن به ورزش کشتی کردستان تعلق می‌گیرد.

جمشید خیرآبادی، رئیس هیات کشتی کردستان با اشاره به دستاوردهای سفر رییس فدراسیون کشتی به کردستان اظهار داشت: این سالن‌ها در قروه، مریوان، دیواندره و شهرک بهاران سنندج آغاز به کار می‌کنند و ۶ سوله متعلق به سپاه بیت‌المقدس کردستان هم در اختیار هیأت کشتی قرار می‌گیرد تا تجهیز شده و مورد استفاده فعالان این رشته ورزشی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: سرانه فضای ورزشی ما به نسبت رشد جمعیت استان کردستان رشد نکرده است که اضافه شدن این مکان‌های ورزشی می‌تواند تاثیر مهمی به ویژه بر سرانه فضای ورزشی در رشته کشتی داشته باشد.
رئیس هیات کشتی کردستان یادآور شد: قول همکاری فدراسیون برای شرکت دادن مربیان و داوران کردستانی در کلاس‌های آموزشی، دعوت چند کشتی گیر دیگر به اردوی تیم ملی از جمله دیگر دستاوردهای سفر رییس فدراسیون کشتی به استان بود.
خیرآبادی اظهار داشت: هماهنگی لازم صورت گرفت که ۶ تشک از طرف اداره ورزش و جوانان کردستان و ۶ تشک هم از سوی فدراسیون کشتی به کشتی استان اهدا شود که هزینه هر تخته تشک ۶۵ میلیون تومان است.
وی گفت: نماینده ولی فقیه، استاندار کردستان، ئییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و شهرداری سنندج هم قول همکاری‌هایی به هیات کشتی دادند.
رئیس هیات کشتی کردستان برگزاری مسابقات جام شهدای کردستان به مدت ۱۰ سال با حضور ۲۰ تیم در رده ملی را یکی دیگر از دستاوردهای سفر اعلام کرد و افزود: در توافقی که به صدا و سیمای مرکز کردستان صورت گرفت آموزش هفتگی کشتی در شبکه استانی صورت می‌گیرد و لیگ استانی کشتی هم پخش مستقیم خواهد شد.
خیرآبادی با اشاره به اینکه پنج رییس هیات سابق با هیات کنونی همکاری می‌کنند که جای دلگرمی دارد، اظهار داشت: ۹ نفر از اعضای هیات کشتی استان کردستان از تحصیلات دکترا برخوردارند که نشان می‌دهد هیات سطح علمی بالایی هم دارد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online