مهر/ معاون سیاسی استاندار البرز گفت:  ۵ هزار تبعه خارجی غیرمجاز در البرز شناسایی شدند.

نورمحمد فردی، معاون سیاسی استاندار البرز اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۶۶ هزار اتباع بیگانه خارجی که عمدتاً افغانی هستند در استان البرز سکونت دارند که بیشتر فراوانی سکونت در شهرستان کرج و ساوجبلاغ می‌باشد که حدود ۳۰ هزار نفر دانش آموز دارند.
وی گفت: تعداد ۵۰ هزار نفر از این اتباع خارجی غیر مجاز هستند و بر اساس قانون بایستی دستگاه‌های ذی ربط نسبت به شناسایی و دستگیری و طرد آنها اقدام نمایند.
معاون استاندار تصریح کرد: از طرفی نیز نظارت و بازرسی با محوریت اداره کل تعاون کار و رفاه و اجتماعی و رؤسای جهاد کشاورزی و صنعت و معدن و تجارت در خصوص اشتغال غیر قانونی اتباع خارجی غیر مجاز در حوزه اصناف، واحدهای تولیدی، صنعتی و کشاورزی نظارت و بازرسی و کنترل صورت گیرد.
فردی با بیان اینکه امسال ۴ هزار نفر سهمیه استان البرز بوده گفت: تاکنون در قالب ۱۳۶ طرح حدود ۵ هزار نفر دستگیر و تحویل اردوگاه عسگر آباد ورامین شده است که هزار نفر بیشتر از سهمیه بوده است.
وی اضافه کرد: البته قوانین و مقررات اتباع بایستی به روز و بازدارنده باشد تا اعمال قانون به نحو احسن صورت گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه در هر صورت قوانین منع به کار گیری اتباع غیر مجاز بایستی به مبادی ذی ربط اطلاع رسانی و آموزش داده شود، تصریح کرد: در صورت تخلف با کارفرما و کارگر غیر مجاز برخورد قانونی صورت می‌گیرد که تا کنون ۳۶۵ مورد بازرسی صورت گرفته است.
فردی در خصوص ۳۶۵ مورد بازرسی صورت گرفته، اضافه کرد: لازم است احکامی که پیرامون جرایم صادره شده بایستی به صورت صد در صد وصول شوند.
وی افزود: کلیه فرمانداران باید نسبت به برنامه ریزی نظارت و کنترل در خصوص اتباع خارجی در حوزه کاری خود اقدام و نتیجه را به طور مرتب به حوزه معاونت سیاسی گزارش نمایند.
معاون استاندار گفت: سیاست کلی نظام در مورد برخورد با اتباع خارجی بایستی با دقت و با تدبیر و درایت و بر اساس قانون اعمال شود و در هر صورت خون و خاک هویت را شکل می‌دهد.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday