رکنا/ هشدار پلیس به مردم زلزله زده سی سخت کلاهبرداران شیاد در فضای مجازی در کمین نشسته اند.معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با اشاره به اینکه برخی از کلاهبرداران سایبری برنامه‌های مجرمانه خود را به عنوان کمک به زلزله‌زدگان اجرا می کنند، اظهار داشت: کاربران دقت داشته باشند تا در دام کلاهبرداران و فیشرها قرار نگیرند.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا اظهار داشت: با توجه به حادثه زلزله سی سخت از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد متاسفانه شاهد هستیم برخی افراد سودجو تحت عنوان کمک به مردم زلزله‌زده در فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری و سوءاستفاده از احساسات شهروندان می‌کنند این در حالی است که کمک‌های جمع آوری شده هیچ‌گاه به دست نیازمندان نمی‌رسد.
وی با بیان اینکه شهروندان به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند و برای کمک به زلزله‌زدگان حتماً از طریق نهادهای معتبر و مسیرهای قانونی که از سوی رسانه‌ها و خبرگزاری‌های معتبر اعلام می شود، اقدام کنند.
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا افزود: با تجزیه و تحلیل پرونده های قضائی ادوار گذشته در خصوص جمع آوری کمک های مردمی در فضای مجازی و اشخاصی که در این خصوص فعالیت کرده اند و سایر تجربیات ثبت شده، متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که مجرمان سایبری با سوء استفاده از موقعیت ایجاد شده با تحریک اذهان عمومی و بعضا سوءاستفاده از نام، اعتبار و شهرت افراد مشهور و نامی کشور و تحت عنوان جمع آوری کمک های مردمی به منظور یاری رساندن به آسیب دیدگان از طعمه‌های خود کلاهبرداری می کنند.
پاشایی بیان کرد: بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی در کار گروه ویژه در پلیس فتا، تاکنون چندین نفر با راه‌اندازی کانال اقدام به کلاهبرداری از هموطنان با این شیوه می‌کردند که مورد شناسایی قرار گرفتند و اقدام قضائی و قانونی علیه مجرمان و متخلفان این حوزه آغاز شده است.
وی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش خدمات الکترونیکی، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today