ایرنا/ فرماندار بندرعباس گفت: پس از اعلام دریافت وجه آزمایش سریع کرونا از مسافران، شمار افرادی که از بندر شهید حقانی به جزیره‌های قشم، هرمز و لارک سفر می‌کردند، نسبت به سال گذشته به‌شدت کاهش یافته است.

عزیزاله کناری، فرماندار بندرعباس اظهار کرد: با توجه به این اقدام و هدف‌گذاری برای کاهش بیماران کرونایی از سوی دیگر فعالیت شناورهای غیررسمی و ناایمن از بندرعباس و میناب به سمت جزیره‌های استان افزایش یافته که درهمین راستا ممانعت‌های شدید صورت می گیرد.
رئیس ستاد شهرستان بندرعباس مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: محدودیت‌ها و تسهیل‌های ایجاد شده در سفر و آزمایش سریع کرونا در بندر شهید حقانی برای حفظ سلامتی شهروندان بوده که انتظار می‌رود مورد توجه و رعایت همگان باشد.
وی تصریح کرد: این احتمال وجود دارد که چنانچه یک نفر به بیماری کرونا مبتلا باشد افراد دیگر را نیز مبتلا کند بنابراین برای پیشگیری از این رخداد مسافران شناورها باید پیش از عزیمت به جزیره های استان آزمایش سریع کرونا بدهند و دریابانی نیز از فعالیت شناورهای غیرمجاز برای جابه‌جایی مسافر جلوگیری می‌کند.
در شرایط عادی روزانه دو هزار نفر و در ایام تعطیلات به‌ویژه نوروز سفر به جزیره های استان از بندر شهید حقانی بندرعباس به بندر شهید ذاکری قشم، لارک و هرمز تاپیش کرونا با کشتی‌های مسافری تا 10 هزار نفر هم می‌رسید.

آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today