تسنیم/ مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: ارتفاع برف در اردبیل به ۱۵ سانتی‌متر و در ارتفاعات به ۲۵ سانتی‌متر رسیده است و در حال حاضر بارش برف و یخبندان در استان ادامه‌ دارد.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اعلام این خبر اظهار داشت: بارش برف و یخبندان از دیروز در استان حاکم شده و سبب برودت هوا و رسیدن دما به زیر صفر شده است، به طوری که در برخی مناطق به 7 درجه زیر صفر رسیده و همچنان بعد از یک روز بارش برف در مناطق مختلف استان ادامه‌دار است.
وی بیان کرد: ارتفاع برف در اردبیل به 15 سانتی‌متر و در ارتفاعات به 25 سانتی‌متر رسیده ‌و در حال حاضر بارش برف و یخبندان در استان ادامه‌ دارد اما روز سه‌شنبه جوی پایدار با افزایش دما در انتظار اردبیل است که سبب ورود سامانه بارشی سرد و فعال در استان خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: بارش برف سبب لغزندگی جاده‌ها و کندی تردد خودروها در شهر و جاده‌های مواصلاتی شده و انتظار کاهش دما تا 12 درجه زیر صفر دور از انتظار نیست که همراه با ادامه بارش برف خواهد بود و بارش‌های برف به میزان 8 تا 10 سانتی‌متری به دنبال خواهد داشت.
محمدی اظهار کرد: کولاک و کاهش دید در جاده‌ها نیز دور از انتظار نیست و به همین منظور از رانندگان انتظار می‌رود از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و با احتیاط اقدام به سفر کنند که در موج دوم بارش‌ها نیز به همین منوال خواهد بود و اُفت دما در ساعات شبانه ادامه‌دار خواهد بود.
وی تصریح کرد: وزش باد مقطی با سرعت 65 کیلومتر بر ساعت نیز در انتظار استان است که سبب کاهش دمای هوا خواهد شد که این روند به همراه ریزش هوای سرد و شکل‌گیری توده هوای بارشی پرقدرت شده است و در حال حاضر در بسیاری از جاده‌های اصلی و فرعی بارش برف ادامه دارد.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today