فارس/ جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه برای محافظت و بهره‌برداری از معدن آلبلاغ اسفراین اعلام آمادگی کرده و طبق تعهدات، تا شعاع ۴۰ کیلومتری منطقه، مسئولیت اجتماعی خود را ایفا می‌کند.

سرهنگ عین‌الله حاتمی، جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار اظهار کرد: یکی از معادن مهم استان، معدن آلبلاغ اسفراین است که طبق بررسی‌های اولیه حدود ۲ میلیون تن سنگ سرب و روی در آن وجود دارد.
وی گفت: درصورتی‌که کار معدن آغاز شود و صنایع فرآوری سرب و روی راه‌اندازی شود بیش از ۵ هزار نفر اشتغال‌زایی خواهد شد.
جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه علیه‌السلام در امور اقشار افزود: اما متأسفانه تاکنون ۸ نفر از هم‌وطنان ما به دلیل کم‌کاری برخی از مسئولین جان خود را از دست دادند.
حاتمی تصریح کرد: هم‌اکنون تعدادی از دلالان با خرید سنگ‌های معدنی باقیمت ۵ تا ۸ هزار تومان از مردم و فروش آن به قیمت حدود ۵۰ هزار تومان در هر کیلو به کارخانه‌های مختلف، سود سرشاری را می‌برند که این‌یک کار کاملاً غیرقانونی است.
جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار افزود: شرکت ایمیدرو به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم و امنیت در مرحله اولیه مطالعاتی قرار دارد و کار بسیار کند پیش می‌رود.
وی گفت: از تاریخ ۱۵ دی‌ماه سال جاری برای تأمین امنیت این معدن با شرکت همیاران فهمیم طوس قرارداد حفاظتی منعقد کرده است و این شرکت نیز تاکنون ۷۰ نفر را برای تأمین امنیت آن منطقه استخدام کرده است، اما به دلیل نبود امنیت و موارد مختلف این شرکت هنوز فعالیتش را در آلبلاغ آغاز نکرده است.
حاتمی افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیا سپاه برای محافظت و بهره‌برداری از معدن آلبلاغ اسفراین اعلام آمادگی کرده است.
جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار اظهار داشت: طبق تعهدات قرارگاه خاتم‌الانبیا، تا شعاع ۴۰ کیلومتری آن منطقه به مسائل و مشکلات اجتماعی نیز رسیدگی کرده و مسئولیت اجتماعی خود را درزمینه‌های مختلف ایفا می‌کند.
وی افزود: هم‌اکنون به دلیل اینکه شرکت ایمیدرو متولی معدن آلبلاغ است، قرارگاه خاتم‌الانبیا امکان ورود به این موضوع را ندارد.
حاتمی گفت: آنچه مطالبه مردم خراسان شمالی است، این است که هرچه سریع‌تر شرکت ایمیدرو به تعهدات خود عمل کرده و وارد فاز مطالعاتی و میدانی شود و در صورتی‌که این اتفاق نیفتد سایر معادن استان نیز به سرنوشت آلبلاغ دچار خواهند شد.
جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار در پایان از نیروی انتظامی که در چند روز اخیر به جهت تأمین امنیت در آلبلاغ حاضر شده‌اند تقدیر و تشکر کرد.

آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today