تسنیم/ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه مرغ به اندازه کافی در استان تولید و کشتار می‌شود گفت: ظرف یک تا دو روز آینده ثبات به بازار مرغ استان باز می‌گردد.

اسفندیار حسنی مقدم، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان شامگاه یکشنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه‌های مرغ در خرم‌آباد اظهار داشت: نظارت بر کشتارگاه‌ها، روند تولید و توزیع مرغ در استان یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های کاری سازمان‌ جهاد کشاورزی است و به مردم اطمینان می‌دهیم که به اندازه کافی مرغ در مرغداری‌های استان تولید شده است.
وی با بیان اینکه در دو ماه گذشته 8 میلیون قطعه جوجه‌‌ریزی در مرغداری‌های استان انجام شده است افزود: لرستان در بحث مرغ مازاد تولید دارد اما به دلیل افزایش قیمت مرغ در  استان‌های مجاور گرایش مرغداری‌ها به خروج مرغ از استان بیشتر شد  و از آنجا که نهاده‌ مورد نیاز بر مبنای ارز دولتی توزیع شده است با صاحبان مرغداری‌های استان صحبت کردیم تا مرغ تولید شده را به نرخ مصوب به مصرف کنندگان تحویل دهند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه ظرف یک تا دو روز آینده ثبات به بازار مرغ استان باز می‌گردد عنوان کرد: تا زمانی که بازار مرغ در استان به ثبات نرسد اجازه خروج مرغ از استان را نمی‌دهیم.
وی با بیان اینکه سالانه 75 هزار تن مرغ در مرغداری‌های صنعتی و 5 هزار تن مرغ روستایی و خانگی تولید می‌شود گفت: در مجموع 80 هزار تن تولید می‌شود که از این میزان 60 هزار ‌تن به مصرف داخلی می‌رسید و 20 هزار تن مازاد داریم که به استان‌های همجوار صادر می‌شود.
حسنی مقدم با اشاره به اینکه مرغ کشتار شده در کشتارگاه‌‌های لرستان از سلامت کافی برخوردار است و دامپزشکی نظارت کافی را بر روند کشتار مرغ دارد تصریح کرد: تا پایان اسفندماه نظارت مستمر بر مرغداری‌ها، کشتارگاه‌ها و عمده فروشی‌های استان در دستور کار قرار دارد همچنین تعزیرات و سازمان صمت نیز  نظارت‌ بر خرده فروشی‌ها را  انجام می‌دهد.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy