تسنیم/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: وضعیت پایدار و شکننده کرونا در استان اردبیل سبب شیوع کرونا شده و روزهای اخیر شاهد افزایش تعداد بستری‌های کرونا در سطح استان هستیم.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به این که کاهش رعایت عمومی شیوع کرونا را در اردبیل بحرانی کرده است، بیان کرد: آمار بستری‌ها و بیماران بدحال با روند کند ادامه دارد و در این زمینه خیز آرام شیوع کرونا آغاز شده و آمار بیماران بدحال نیز در شرایط ثابت قرار دارد و چهار شهرستان اردبیل دارای وضعیت زرد هستند که نیاز است برای کنترل وضعیت و جلوگیری از شیوع مجدد آن تمهیدات لازم به کار گرفته شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: روند شکننده شیوع کرونا همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بسیار ضروری و مهم استکه نیاز است در راستای احتمال شیوع مجدد کرونای انگلیسی و ضرورت همکاری مردم در این زمینه اقدامات مقابله‌ای انجام یابد.
حبیب‌زاده اظهار کرد: وضعیت شیوع کرونا در استان شکننده است و بی‌توجهی شهروندان به رعایت ستاد مقابله با کرونا وضعیت خطرناکی را به دنبال دارد تا بتوانیم از عادی‌انگاری مردم جلوگیری به عمل آوریم که این موضوع سبب افزایش آرام تعداد مبتلایان به این بیماری می‌شود.
وی تصریح کرد: داشتن احتیاط بیشتر برای کنترل بیماری و استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی از اهم مواردی است که درصدد هستیم با همکاری و تعاملات مردم بتوانیم مشکلات موجود را برطرف کرده و از شیوع این بیماری ممانعت به عمل آوریم که این موضوع بسیار حائز اهمیت و اساسی است.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today