ایرنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از چند بیمار مشکوک مبتلا به سویه انگلیسی ویروس کرونا که از این شهرستان به تهران ارسال شده بود، مثبت اعلام شد.

علیرضا مسلم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار اظهار کرد: بیمار مبتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی هم‌اینک در بیمارستان واسعی سبزوار بستری است.
وی ادامه داد: همچنین همه اعضای خانواده این بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در سبزوار، در قرنطینه به سر می‌برند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: قدرت سرایت سویه انگلیسی کرونا نسبت به سویه چینی این ویروس بسیار بیشتر است به‌طوری که شدت علائم بیماری و احتمال مرگ ناشی از آن افزایش یافته است. 
مسلم افزود: راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و گونه جهش ‌یافته انگلیسی آن استفاده از ماسک طبی صورت، رعایت فاصله فیزیکی در اجتماع، شست ‌و شوی مکرر دستها، ماندن در خانه، پرهیز از رفت و آمدهای غیرضروری و حضور نیافتن در اجتماعات است.
وی ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن سال نو و تعطیلات عید نوروز، از همه شهروندان تقاضا می‌شود نه تنها از رفت و آمد غیرضروری در سطح شهر و تجمع در فروشگاه‌ها و مراکز خرید به شدت پرهیز کنند بلکه هر برنامه‌ای را برای سفر لغو کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: هرگونه بی‌توجهی، سهل‌انگاری و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه‌ساز موج جدید شیوع ویروس کرونا خواهد بود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar