ایسنا/ مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از کاهش ۲۶ درصدی بارش‌ها در سطح استان نسبت به میانگین بلندمدت خبر داد.

مهران چراغپور، مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: بارش‌ها از ابتدای سال زراعی ۹۹ تاکنون ۳۷۱ میلی‌متر بوده است، این در حالی است که این بارش‌ها باید حدود ۵۰۰ میلی‌متر باشد.
وی افزود: میانگین بارش‌ها نسبت به دوره مشابه سال ۹۸-۹۹ حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است، به‌صورتی که از اوایل اسفندماه سال گذشته ارتفاع برف در کوهرنگ تقریبا به صفر رسیده است، در صورتی که میانگین ارتفاع برف باید ۳۲ سانتی‌متر باشد.
چراغپور ادامه داد: بارش‌ها در سطح استان از ابتدای سال زراعی گذشته تاکنون نسبت به میانگین بلندمدت حدود ۲۶ درصد کاهش داشته است.
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری یادآور شد: این کاهش بلندمدت در شهرستان‌های استان به‌ترتیب شهرکرد ۳۴ درصد، بروجن ۳۲ درصد، کوهرنگ ۳۳ درصد، لردگان ۹ درصد، سامان ۳۸ درصد، اردل ۳۰ درصد و فارسان با ۳۵ درصد بوده است.
وی درخصوص جبران بارش‌ها تصریح کرد: امیدی به جبران بارش‌ها نداریم، با توجه به اینکه در حال گذار به گرما هستیم، نقشه‌های هواشناسی ورود یک سیستم بارشی ضعیف را برای جمعه و شنبه هفته آینده نشان می‌دهند.
چراغپور با بیان اینکه دمای هوای استان طی روزهای اخیر در شب‌ها و صبح‌ها کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: خطر سرمازدگی باغات تا سه‌شنبه ادامه دارد و به‌منظور جلوگیری از سرمازدگی کشاورزان باید توصیه‌های لازم را رعایت کنند.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday