مرصاد نیوز/ معاون فنی معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر مرکز استان نارنجی است که البته احتمال تغییر رنگ شهرستان کرمانشاه به قرمز وجود دارد.

دکتر سارا شاه آبادی، معاون فنی معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه اظهار داشت: شمار بیماران بستری مبتلا به کرونا نسبت به قبل از عید سه برابر شده و شهرستان‌ها نیز ازنظر وضعیت شیوع کرونا تغییر رنگ داده اند.
معاون فنی معاونت امور بهداشتی استان کرمانشاه افزود: در حال حاضر شهرستان های اسلام آباد غرب، کنگاور، پاوه و سرپل ذهاب از نظر شیوع کرونا قرمز و مرکز استان نیز نارنجی است که البته احتمال تغییر رنگ شهرستان کرمانشاه به قرمز وجود دارد.
شاه آبادی گفت: علت وضعیت موجود به تجمعات و خریدهای نوروزی باز می‌گردد و احتمالا پیش‌بینی می‌شود طی دو هفته آینده به دلیل انجام مسافرت و دید و بازدیدها وضعیت بدتر شود.
وی عنوان کرد: از آنجا که ویروس کرونای انگلیسی در استان کرمانشاه در گردش است و قدرت انتقال آن هم بالا است تعداد مبتلایان نیز افزایش خواهد یافت.
شاه آبادی تصریح کرد: افرادی که مسافرت رفته اند حدود ۱۲ روز در منزل قرنطینه شوند و از دید باز بپرهیزند تا چرخه انتقال ویروس کند شود.
وی با بیان اینکه تعداد کیتهای آزمایشگاهی تست کرونای انگلیسی محدود است، افزود: از افراد بسیار بدحال و مشکوک به کرونای انگلیسی آزمایش کرونای انگلیسی گرفته می شود.
شاه آبادی خاطرنشان کرد: قدرت انتقال ویروس کرونای انگلیسی بالا است و جمعیت بیشتری را درگیر می‌کند اما از نظر علائم و فرآیند درمان تفاوتی با کرونای چینی ندارد همچنین در کرونای انگلیسی همه رده‌های سنی درگیر خواهند شد.

آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today