مهر/ مدير حج و زيارت خراسان‌جنوبي گفت: دو هزار و ۲۰ نفر در خراسان‌جنوبي آماده اعزام به حج تمتع هستند.

ابوالفضل نوفرستي، مدير حج و زيارت خراسان‌جنوبي اظهار کرد: دو هزار و ۲۰ نفر در،  خراسان‌جنوبي آمادگي براي اعزام به حج تمتع را دارند ولي با اين حال همه چيز بسته به شرايط کشور ميزان دارد.
مدير حج و زيارت خراسان‌جنوبي بيان‌کرد: شاکله کاروان‌هاي حج تمتع ما ايجاد و آموزش‌ها از طريق فضاي مجازي ادامه دارد و هر زمان که برنامه سازمان حج و زيارت اعلام شود ما نيز در استان آن را اجرايي خواهيم کرد.
نوفرستي در پاسخ به اين سؤال که آيا کاروان‌هاي غيرمجاز که از احساسات مردم سوء استفاده کرده و در شرايط ممنوعيت رسمي سفر به عتبات آنان را به کشور عراق مي‌برند، در استان ما نيز وجود دارد، يادآور شد: خوشبختانه در اين خصوص تاکنون از خراسان‌جنوبي گزارشي نداشته‌ايم و به نظر مي‌رسد بيشتر مربوط به استان‌هاي مرزي باشد.
وي در زمينه سفر به عتبات نيز گفت: اينکه مردم مي‌پرسند چرا سفر به برخي از کشورها در شرايط کرونايي با رعايت پروتکل‌ها مجاز است ولي براي سفر به عتبات ممنوعيت وجود دارد را متوليان امر بايد پاسخ دهند ولي اميدواريم با کاهش شيوع کرونا سفر به عتبات براي عاشقان اهل بيت(ع) مجاز شود.
مدير حج و زيارت خراسان جنوبي يادآور شد: بسياري از زائران اباعبدالله(ع) هر روز از ما با اشک و بغض درباره سفر به عتبات سؤال مي‌پرسند که انشاء الله با رفع بيماري کرونا به خواسته قلبي خود برسند.

آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today