فارس/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد با اشاره به افزایش ابتلای افراد به کرونا و تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌ها گفت: هفت شهر یزد در وضعیت پر خطر قرار دارند.

ابراهیم سلمانی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد با بیان این‌که روند مراجعه افراد به مراکز درمانی استان به صورت چشمگیری افزایش یافته است، اظهار کرد: امروز بستری‌های مشکوک به کرونا در استان یزد به ۳۳۲ تن رسیده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد ادامه داد: در حال حاضر از این تعداد، ۵۱ نفر به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه حضور داشته و خدمات دریافت می‌کنند.
وی با اشاره به سیر افزایشی کرونا در استان افزود: در شبانه روز گذشته، ۹۴ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان پذیرش شدند.
سلمانی یادآور شد: در حال حاضر ۳۵ کودک مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.
وی تاکید کرد: با توجه به خطر کرونای جهش یافته انگلیسی، از والدین انتظار داریم مراقب سلامتی فرزندان خود باشند، چراکه اکثر کودکانی که درگیر این بیماری شدند، قربانی بی توجهی والدین خود هستند، زیرا از طریق پدر یا مادر خود مبتلا شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: روند مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان ها، افزایشی است، به همین دلیل از مردم خواهشمندیم بیماری کرونا را جدی بگیرند و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.


آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today