تسنیم/ نماینده مردم زنجان و طارم با بیان اینکه در سال ۹۹ مصوبه‌ای در زمینه مباحث حقوقی، بیمه‌ای و نحوه استفاده از سلاح محیط بانان مطرح شده است، گفت: اگر دولت لایحه‌ای در این خصوص ارائه دهد مجلس به فوریت به آن خواهد پرداخت.

مصطفی طاهری، نماینده مردم زنجان و طارم ضمن تسلیت و ابراز تأسف از شهادت دو محیط بان زنجانی، اظهار کرد: بلافاصله بعد از اطلاع از این خبر تاسف‌بار در مجلس، برنامه متوقف شد و رئیس مجلس دستور رسیدگی فوری به این موضوع و خواستار دستگیری عاملان این جنایت شد.
وی افزود: مجلس این آمادگی را دارد تا هر لایحه‌ای را در زمینه مسئله مذکور مورد بررسی و اجرا گذارد اما تنها موضوع محیط‌ بانان نیستند و باید قوانین کل یگان حفاظت همانند جنگل‌بانان، محیط بانان و سایر یگان حفاظت مورد بازنگری قرار گیرد. به هرحال ما منتظر ارسال لایحه از سوی دولت هستیم.
نماینده مردم زنجان و طارم با بیان اینکه در سال 99 مصوبه‌ای در زمینه مباحث حقوقی، بیمه‌ای و نحوه استفاده از سلاح محیط بانان مطرح شد که هر یک ایراداتی داشت که برطرف شد، گفت: اگر دولت لایحه‌ای در این خصوص ارائه دهد مجلس به فوریت به آن خواهد پرداخت.
وی با بیان اینکه حمل سلاح و نگهداری آن جرم محسوب می‌شود، تاکید کرد: باید با متخلفان برخورد قانونی و جدی انجام گیرد و با این وجود باید با عاملان شهادت دو محیط‌بان زنجانی نیز مطابق با قانون برخورد انجام گیرد.


 

آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today