شبستان/ در حالی که باغات تفریحی یکی از مکان های است که احتمال انتقال کرونا در آنجا زیاد بوده و با توجه به مسدود سازی جاده ورودی آبشار، با این وجود برخی افراد متخلف اقدام به بازگشایی های خودسرانه جاده ورودی آبشار یاسوج می کنند.

بیش از یک سال است که جهان تحت تاثیر انتشار ویروس کرونا بوده و مبتلایان این ویروس روزانه بالاتر می رود، همین امر نیز باعث شده در بیشتر نقاط جهان افراد زیادی را به کام مرگ ببرد.
استان کهگیلویه و بویراحمد به خصوص یاسوج مرکز استان نیز از این قضیه مستثنی نیست و تعداد زیادی از هم استانی ها ما در اثر مبتلا شدن به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.
در حالی که وضعیت کرونا در یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد قرمز اعلام شده است با این وجود بازگشایی میسر ورودی آبشار یاسوج برای چندمین بار زنگ خطر شیوع این ویروس منحوس را کلید زد.
یکی از راه‌های انتقال این ویروس کشنده استفاده مشترک از مواد دخانی مانند قلیان است که در روند انتقال ویروس کرونا علاوه بر بازگشایی اماکن تفریحی در وضعیت قرمز می‌تواند نقش زیادی داشته باشد.
اگر قلیان به صورت مشترک مورد استفاده قرار گیرد، ریسک مبتلا شدن افراد به ویروس کرونا بیشتر خواهد شد با این حال هیچ گونه سخت گیری در خصوص استفاده از قلیان باغات تفریحی منطقه گردشگری آبشار یاسوج صورت نمی گیرد و  در این باغات به صورت آزادانه قلیان سرو می شود، در حالی که سرعت انتقال ویروس کرونا از طریق قلیان بسیار بالا است بنابراین مصرف‌کنندگان قلیان بیشتر در معرض این مبتلا شدن به این ویروس هستند.
در حالی که مسئولان، هر از چند گاهی جاده ورودی آبشار را مسدود می کنند اما برخی از مالکان باغات تفریحی در آبشار با بازگشایی خودسرانه جاده دسترسی به این مکان تفریحی موجب تشدید وضعیت کرونایی در مرکز استان می شوند و در آخرین مورد از بازگشایی های آبشار همان گونه که در تصاویر قابل مشاهده است برخی افراد به صورت خودسرانه تپه خاکی که برای مسدود سازی جاده ورودی آبشار مورد استفاده قرار گرفته بود را نیز کنار زده اند.
این موضوع باعث رفت‌وآمد راحت گردشگران و شهروندان به آبشار می شود، لازم و ضروری است که مسئولین با این افراد متخلف برخورد قانونی کند تا دیگر شاهد چنین هنجارشکنی‌ها و البته بازی با سلامتی شهروندان نباشیم.

آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj_today