ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: تعداد روستاهای مجهز به اینترنت پرسرعت در استان از ۱۸۰ در سال ۹۲ اکنون به ۴۳۵ روستا رسیده است.

مهدی پازوکی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان اظهار کرد: باتوجه به پایان عمر دولت تدبیر و امید، دستاوردهای دولت و همچنین تیم کاری آن باید در لرستان اطلاع رسانی شود.
وی با ارائه گزارشی از برخی اقدامات انجام شده طی هشت سال گذشته در لرستان افزود: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تنها یک نیروگاه برق فعال در استان وجود داشت که اکنون به سه نیروگاه ارتقا پیدا کرده است.
وی ادامه داد: تا پایان سال ۹۲ تعداد ۲۳۵ هزار و ۱۱۵ فقره انشعاب آب در لرستان واگذار شده بود که در پایان سال ۹۹ این رقم به ۳۹۶ هزار و ۳۶۹ فقره رسیده است و در این مدت ۴۱۵ کیلومتر خطوط انتقال آب به ۵۸۵ کیلومتر افزایش یافت.
پازوکی بیان کرد: سال ۹۲ تولید سالانه محصولات کشاورزی لرستان ۲ هزار و ۲۲۷ تن بود که در پایان سال ۹۹ این رقم به ۲ هزار و ۹۰۰ تن رسیده است .
وی تصریح کرد: در این راستا تولیدات دامی از ۳۵۰ هزار و ۶۸۴ تن به ۳۵۶ هزار و ۱۲۰ تن، آبزیان از ۲۱ هزار و ۹۰۲ تن به ۳۰ هزار و ۳۰۰ تن و محصولات باغی از ۲۰۶ هزار و ۶۶ تن به ۲۸۲ هزار تن افزایش یافت.
پازوکی گفت: هشت سال قبل، ۵۶۰ هزار نفر جمعیت روستایی استان از خدمات سلامت بهره مند بودند که این رقم تا پایان پارسال به ۸۲۲ هزار نفر رسیده است.
وی بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب، مطالعه یا احداث ۱۳ سد در لرستان شروع شد و اکنون هشت سد در دست اجرا و پنج سد در حال بهره برداری هستند که ۱۵ هزار هکتار به شبکه بهره برداری از سدها افزوده و ۱۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به اینکه هفت هزار و ۷۳۵ کیلومتر طول کل راه های لرستان است افزود: پس از پیروزی انقلاب ۱۰۴ کیلومتر آزادراه، ۴۲۲ کیلومتر چهارخطه، ۷۱۳ کیلومتر راه اصلی، ۳۷۴ کیلومتر راه فرعی، ۲۴ کیلومتر راه بین شهری، چهار هزار و ۱۹۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته و یکهزار و ۹۰۱ کیلومتر راه شوسه و خاکی در این استان احداث شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان همچنین افزود: با توجه به بارندگی های سال زراعی جاری، میزان بارش در استان طی بلند مدت ۱۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۲۴ درصد کاهش یافته و وقوع خشکسالی پیش‌بینی شده است.
پاروکی گفت: از امسال هیچ گونه خسارتی به منازل در بروز حوادث پرداخت نخواهد شد و مردم باید منازل خود را اعم از شهری و روستایی بیمه اجباری کنند تا بتوانند در زمان بروز حوادث از مزایای آن استفاده نمایند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy