ایرنا/ رئیس ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا اهواز با اعلام تشدید محدودیت‌ها در این کلانشهر، گفت: اهواز برای اجرای محدودیت‌های کرونایی، به ۲۴ منطقه، تقسیم شده است.

جمال عالمی نیسی، رئیس ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا اهواز در این باره اظهار کرد: برای اجرای محدودیت‌های کرونایی، اهواز به ۲۴ منطقه تقسیم شده که در ۱۲ منطقه کارگروهی با مسوولیت نیروی انتظامی و در ۱۲ منطقه دیگر کارگروهی با مسوولیت سپاه و با همکاری دیگر ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی محدودیت‌ها اعمال می‌شود.
فرماندار اهواز با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی در اهواز برای حفظ سلامت و حفظ جان شهروندان اعمال می‌شود، اضافه کرد: بیشتر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند، اما متاسفانه با وجود اطلاع‌رسانی و تاکید زیاد، برخی شهروندان کرونا را عادی گرفته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند که این بی‌تفاوتی نه تنها برای خود شخص بلکه برای دیگر شهروندان نیز خطرناک است.
وی درباره محدودیت‌های مشاغل در وضعیت قرمز اهواز گفت: مشاغل گروه یک(ضروری) با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار تعطیل و یا با محدودیت فعالیت خواهند کرد.
عالمی نیسی ادامه داد: ادارات مستقر در شهرستان اهواز حداکثر با یک سوم کارکنان فعالیت می‌کنند و با اداراتی که شیوه‌نامه بهداشتی را رعایت نکنند برخورد قانونی می‌شود.
وی با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی افزود: استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و خودداری از تردد غیرضروری در سطح شهر، خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد.
استفاده از ماسک اجباری شد
همچنین معاون برنامه ریزی فرماندار و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا اهواز، در حاشیه گشت نظارت ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا گفت: جلوگیری اصناف اهواز از ورود افراد بدون ماسک برای پیشگیری از کرونا ضرورت دارد.
حسن احمدی با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی واحدهای صنفی افزود: اصنافی که مجاز به فعالیت هستند از ورود افراد بدون ماسک جلوگیری کنند و در صورت مشاهده با واحدهای صنفی متخلف برخورد قانونی می‌شود.
وی ادامه داد: در راستای اجرای مصوبات قرارگاه عملیاتی ستادمقابله با کرونا خوزستان، از روز دوشنبه هفته جاری گروه‌های بیست و چهار گانه در شرق و غرب اهواز متشکل از مراکز بهداشت، سازمان صمت، نیروی انتظامی و اداره اماکن، اتاق اصناف، شهرداری اهواز، جمعیت هلال احمر،سپاه و فرمانداری اقدام به اجرای گشت‌های مشترک کردند که در نخستین روز تذکرها و اخطارهایی داده شد و تعدادی از اصناف نیز پلمب شدند.
احمدی بیان کرد: انتظار داریم گروه‌های شغلی غیرضروری با ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا اهواز همکاری کنند تا این وضعیت را مدیریت کنیم و از این پیک خارج شویم.
محدودیت‌های کرونایی در خوزستان از ۲۲ فروردین به مدت ۱۰ روز آغاز شده است. 
  

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today