باشگاه خبرنگاران/ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر گفت: برگزاری مراسم عروسی در پیرانشهر باعث ابتلا و بستری میهمانان آن عروسی در بیمارستان شده است.

مجید کاسیان زاده، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر اظهار کرد: برگزاری مراسم عروسی در پیرانشهر باعث ابتلا و بستری میهمانان آن عروسی در بیمارستان شده به‌طوری‌که ۲۰ درصد بیماران بستری این بیمارستان مربوط به میهمانان عروسی می‌باشد.
وی با بیان اینکه این موضوع زنگ خطری برای این شهرستان است، افزود: پیرانشهر که در این روز‌ها، ابتلا به کرونا در آن شیب صعودی گرفته عامل اصلی آن عادی انگاری و افزایش دورهمی‌ها و برپایی مراسم عروسی و عزا می‌باشد.
کاسیان زاده اضافه کرد: بی‌توجهی به شرایط کرونایی و رعایت نکردن به دستورالعمل‌های بهداشتی سبب انتشار بیماری کرونا و افزایشی شدن بستری‌ها و فوتی‌ها می‌شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیرانشهر با بیان اینکه با این روند، کنترل بیماری به این زودی غیرممکن خواهد بود، گفت: چنانچه شرایط با این شکل پیش رود، امکان تجربه روز‌های سخت برای مردم وجود دارد که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به خانواده‌ها وارد می‌کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲۳ نفر در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان به دلیل ابتلا به کرونا بستری هستند، افزود: از این تعداد چهار نفر در بخش ICU ایزوله تنفسی بستری هستند.
کاسیان زاده اضافه کرد: از مردم تقاضا می‌کنم که کرونا و استفاده از ماسک را جدی بگیرند. ماسک می‌تواند همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، بیش از ۸۰ درصد در پیشگیری از بیماری موثر باشد.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today