باشگاه خبرنگاران/ مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین گفت: بنا به درخواست سازمان نوسازی و بهسازی، مبلمان شهری میدان آزادی قزوین با رویکرد تاریخی تغییر می کند.

محمد اسماعیل حافظی مدیر عامل سازمان خدمات طراحی شهرداری قزوین اظهار کرد: بنا به درخواست سازمان نوسازی و بهسازی مبنی بر تهیه طرح مبلمان شهری سبزه میدان با رویکرد تاریخی به سبزه میدان و دولتخانه صفوی، طرح فاز یک مبلمان شهری، این میان تاریخی در سازمان خدمات طراحی مورد تصویب قرار گرفت.
حافظی گفت: از نکات حائز اهمیت در طراحی می‌توان به مواردی چون، استفاده از بتن به عنوان گزینه برتر جهت ساخت مبلمان شهری از بین گزینه‌های مطرح شده به دلیل قابلیت فرم پذیری بالا، هزینه ساخت مناسب، امکان ساخت در محل، هماهنگی با اقلیم و داشتن رنگ خنثی و هماهنگ با زمینه بررسی عناصر هویت ساز و تاریخی مجموعه سبزه میدان و استفاده از هندسه هشت ضلعی و المان سقف عمارت چهل ستون و نقش مایه‌ها و تزیینات و موتیف‌های هندسه ایرانی در طراحی مبلمان شهری اشاره کرد.
او اضافه کرد: مبلمان طراحی شده شامل نیمکت تک نفره و چند نفره ساده و پشتی دار، سطل زباله، فلاور باکس، پایه پرچم، چراغ‌های روشنایی پایه بلند و کوتاه، تابلوی راهنما، پوشش‌های تاسیساتی، سنگ نوشته یادبود شهرداری، بولارد، کیوسک روزنامه و ورودی پناهگاه است.

آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today