تسنیم/ افزایش آمار ابتلا به کرونا، وضعیت ۳ شهرستان «آبدانان»،«دره‌شهر» و «بدره» را سیاه کرد به اعتقاد مسئولان بهداشتی و درمانی ادامه این روند به زودی تمام استان را در بر خواهد گرفت.

افزایش آمار ابتلا به کرونا، وضعیت 3 شهرستان «آبدانان»،«دره‌شهر» و «بدره» را سیاه کرد به اعتقاد مسئولان بهداشتی و درمانی ادامه این روند به زودی تمام استان را در بر خواهد گرفت.
محمد کریمیان  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلامبا اشاره به وضعیت شهرستان‌های استان ایلام در زمینه شیوع کرونا اظهار داشت: 3 شهرستان استان ایلام در وضعیت سیاه کرونا قرار دارند.
وی افزود: شهرستان‌های دره‌شهر، آبدانان و بدره در حال حاضر در وضعیت سیاه قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام  با بیان اینکه هشت شهرستان استان ایلام نیز در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند، ادامه داد: فقط یک شهرستان ایلام در وضعیت نارنجی قرار دارد.
کارشناسان بهداشتی و درمانی در بیان علت حادث شدن چنین اتفاقی برای استان ایلام به نادیده‌انگاری و بی توجهی مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین ناتوانی مسئولان در اعمال اقدامات جدی کنترلی اشاره دارد و در این راستا با ابراز تاسف بر این باورند که محدودیت‌ها لازم آنطور که باید اجرا نشده است و  اغلب حتی گروه‌های شغلی غیرمجاز در سطح شهرستان‌های استان ایلام نیز همچنان مشغول به فعالیت مشغولند.
پیش بینی کارشناسان بهداشتی و درمانی آن است که با تکمیل کامل طرفیت بیمارستان‌های استان ایلام ظرف 48 ساعت آینده استان ایلام با کمبود جا برای پذیرش بیماران کرونایی مواجه خواهد بود و پیشنهاد آنان این است که مسئولان از هم اکنون در فکر ایجاد ظرفیت جدید از طریق احداث و یا ایجاد نقاهتگاه و بیمارستان صحرایی باشند.

در حالی که وضعیت استان ایلام و افزایش روند مبتلایان به کرونا ویروس نشان از آن دارد که محدودیت‌ها نتوانسته است پاسخگوی کاهش آمارها باشد اما مسئولان همچنان از اعمال محدودیت‌های جدید سخن می‌گویند؛ سردار القاصی مهر فرمانده انتظامی استان ایلام از بسته شدن ورودی آرامستان‌ها خبر داد و اظهار داشت: محدودیت‌های ترافیکی در مسیر‌های منتهی به آرامستان‌ها در روز‌های پنج شنبه و جمعه اعمال می‌شود.
فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: در راستای مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا، وروی آرامستان‌ها از فردا ساعت 8صبح تا اطلاع ثانونی، کلیه مسیر‌های ورودی به آرامستان‌های سراسر استان بوسیله موانع فیزیکی مسدود و با حضور ماموران پلیس راهور محدودیت‌های ترافیکی اعمال می‌شود.
وی با بیان اینکه این اقدام در راستای حفظ سلامت مردم و با هدف پیشگیری از انتشار ویروس کرونا صورت می‌گیرد از مردم خواست از مراجعه به آرامستان‌ها جهت زیارت اهل قبور در روز‌های پایانی هفته اجتناب کنند.
فرمانده انتظامی ایلام با تاکید براینکه هرگونه حرکت به سمت آرامستان‌ها بصورت خودروی و پیاده ممنوع می‌باشد، اظهار کرد:وسایل نقلیه که نسبت به اجرای نکات بهداشتی بی تفاوت باشند برابر مقررات جریمه خواهند شد.به هرحال آن چه عیان است این است که اقدامات بازدارنده و نهی‌کننده تا کنون نتوانسته است کوچکترین تاثیری بر کاهش آمار بتلایان به کرونا ویروس در استان ایلام داشته باشد و این بی تاثیری نیازمند آن است که تصمیم گیران ستاد کرونا استانی برنامه‌های جایگزین را که بتواند در کاهش آمارها و مجاب کردن مردم به رعایت پروتکل‌ها موثر باشد را به مرحله اجرا بگذارند و بگیر و ببندها تاثیری بر روند امور ندارد و نخواهد داشت.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/