فارس/ دادستان کل دانمارک سه تن از عناصر گروهک تروریستی «حرکة النظال» را متهم کرد که با سازمان جاسوسی عربستان، در تأمین مالی و ترویج تروریسم در ایران دست داشته‌اند.

دادستان کل دانمارک پنجشنبه سه تن از عناصر گروهک تروریستی حرکة النظال(الاهوازیه) را به تأمین مالی و ترویج تروریسم در ایران متهم کرد.
خبرگزاری رویترز گزارش کرد، دادستان کل دانمارک امروز اعلام کرد که سه تن از اعضای گروهک تروریستی «الاهوازیه» با همکاری دستگاه اطلاعاتی عربستان سعودی در تأمین مالی و ترویج فعالیت‌های تروریستی در ایران دست داشته‌اند.
طبق این گزارش، سه تن از اعضای گروهک الاهوازیه در ماه فوریه سال گذشته میلادی در دانمارک دستگیر شده بودند و از آن زمان تاکنون در بازداشت بوده‌اند.
«لیز لوته نیلاس»، دادستان پرونده در کپنهاگ در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این یک پرونده بسیار جدی است که افراد در دانمارک فعالیت‌های اطلاعاتی غیرقانونی انجام داده‌اند و  از دانمارک به ترویج و تأمین مالی تروریسم در دیگر کشورها پرداخته‌اند».
دادگاه این سه عنصر گروهک الاهوازیه در تاریخ ۲۹ آوریل(۹ اردیبهشت ماه) و در دادگاه منطقه راسکیله دانمارک آغاز خواهد شد و هرکدام از این سه تن با محکومیت تا ۱۲ سال حبس روبرو هستند.
اواخر اسفندماه سال ۹۹ گزارش شد که سه فرد متهم که از اعضای گروهک الاهوازیه و مقیم دانمارک هستند، ماه فوریه گذشته(۲۰۲۰) به نفع سرویس اطلاعاتی سعودی جاسوسی کرده‌‌اند. بر اساس گفته دستگاه امنیت و اطلاعات دانمارک، سه متهم مذکور بین سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ برای سعودی‌ها جاسوسی کرده‌اند.


آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today