ایرنا/ استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌های شهرستان پارس‌آباد با پشت سر گذاشتن شرایط بحرانی پیک چهارم به ۴۹ نفر رسید. 

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل در سفر به پارس‌آباد اظهار کرد: هم‌اکنون با بهبودی برخی از بیماران مبتلا به کووید۱۹ وضعیت سیر نزولی در این شهرستان را شاهد هستیم.
وی با بیان اینکه ۸۰۰ نفر از اهالی این منطقه در منازل خود قرنطینه هستند، افزود: اعضای پایگاه مقاومت بسبج به بیماران سرکشی می‌کنند و در کنار این مسائل از مردم درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
استاندار اردبیل از افرادی که تست آنها مثبت اعلام شده، خواست در خانه بمانند و فاصله اجتماعی خود را از سایر اعضای خانواده خود رعایت کنند.
وی از بازگشایی بازار شهرستان پارس‌آباد در صورت تغییر وضعیت قرمز به نارنجی و زرد در هفته آینده خبرداد و گفت: در بازدید از بیمارستان‌های پارس‌آباد مشکلی مشاهده نشد و کادر درمان با آرامش کار خود را انجام می‌دهند.
استاندار اردبیل همچنین با شرکت در رزمایش بسیجیان قرارگاه شهید سلیمانی پارس‌آباد هدف از برگزاری این رزمایش را آگاه‌سازی مردم و نشان دادن همدلی و هماهنگی ذکر کرد.
بهنامجو یادآور شد: اردبیل جزو استان‌های آخری بود که شیوع و انتشار ویروس کرونا در پیک چهارم را شروع کرد و به وضعیت قرمز در آمد، اما با همکاری و همدلی همه دستگاه‌های اجرایی و رعایت مردم در ردیف چهار استانی بود که از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تبدیل شده و محدودیت‌های اعمال شده برای اصناف نیز کاهش یافت.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today