صدا و سیما/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ساعت گذشته ۲۳۹  آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شد که مجموعا ۸۹بیمار جدید شامل ۱۶بستری و ۷۳سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان داشت: از این تعداد ۴۴مورد از بیرجند، ۲۰مورد از قاین، ۶مورد از نهبندان، ۵مورد از فردوس، ۴مورد از طبس، ۳مورد از درمیان، ۳مورد از خوسف، ۲ مورد از سربیشه و ۲مورد از سرایان بوده است.
وی گفت: همزمان در ۴۳۳آزمایش سریع کرونا ۸۵بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.
دکتر مهدی زاده گفت:در حال حاضر ۲۹۷بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۰۳نفر کرونا مثبتند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: از این تعداد ۲۸نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۹نفر نامساعد است.
دکتر مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته ۶۵بیمار با علائم تنقسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۶۷بیمار شامل ۲۹بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.
وی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۸هزار و ۴۰۴بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: تا روز گذشته ۵۲هزار و ۷۷۳آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۱۹هزار و ۴۳۲بیمار شد.

آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today