فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته ۷۸ مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری و ۷۹ بیمار با بهبودی نسبی مرخص شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: طی شبانه‌روز گذشته ۷۸ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند.
وی افزود: از ۷۸ بیمار بستری‌شده جدید، ۵۰ نفر از اردبیل، ۸ نفر از پارس‌آباد، ۱۰ نفر از مشگین‌شهر، ۳نفر از گرمی، ۲ نفر از نمین و ۵ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین خوشبختانه ۷۹ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
تداوم وضعیت قرمز در ۳ شهرستان
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۴۴ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۹ موردی داشته و از این تعداد ۷۸ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان‌های نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم با توجه به افزایش روزافزون شمار مبتلایان و وجود ویروس کرونای انگلیسی در استان اردبیل، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today