فارس/ فرمانده سپاه جیرفت با بیان اینکه سپاه همیشه در کنار مردم بوده و از کشاورزان حمایت کرده است، گفت: در جنوب کرمان با همت قرارگاه شهید سلیمانی طی دو سال متمادی در بحث خرید و فروش از کشاورزان خرد بیشتر حمایت شده است.

بهروز، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه شهرستان جیرفت در خصوص بحث محصولات کشاورزی در جنوب کرمان، اظهار کرد: شرایط فعلی یک شرایطی بغرنج و شکننده‌ای در بخش کشاورزی است و وضعیت فروش محصولات کشاورزی از ابتدای سال زراعی تاکنون وضعیت مناسبی نبوده است.
وی گفت: نبود بازار فروش مناسب محصولات، نتیجه بی‌تدبیری یا کم‌تدبیری متولیان  بوده، چراکه تقریبا همه محصولات کشاورزی بازار فروش مناسبی نداشته و دارای افت قیمت بودند.
فرمانده سپاه جیرفت تصریح کرد: متاسفانه اقدام خاصی از طرف متولیان و دستگاه‌های ذی‌ربط دولت در بحث صادرات محصول، حمایت و پشتیبانی کشاورز و غیره صورت نگرفته و در بخش داخلی و خارجی هیچ اقدامی در بحث بازاریابی انجام نشده است.
بهروز با بیان اینکه سپاه همیشه در کنار مردم بوده و از کشاورزان خرد حمایت کرده است، افزود: در جنوب کرمان با همت قرارگاه شهید سلیمانی در این دو سال متمادی از کشاورزان خرد بیشتر حمایت شده است و بحث بازاریابی را پیگیری کردیم و بحث ترغیب بازاریان به سمت خرید محصولات کشاورزی از اقدامات اساسی سپاه در زمینه خرید محصولات کشاورزی بوده است.
وی عنوان کرد: در بحث تسهیل‌گری خرید محصولات کشاورزی بالغ بر ۲۵۰۰ تن محصول خریداری شده است و خود مجموعه سپاه  نیز ۸۰۰ تن محصول را مستقیم خریداری کرده است و حدود یک‌هزار تن نیز در بخش حمل و نقل کمک‌رسان بوده است.
بهروز در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از عمده‌ترین مشکلات کشاورزان بخش حمل و نقل است که با افزایش سرسام‌آور کرایه مواجه هستیم، ولی متاسفانه اقدام خاصی صورت نپذیرفت و برای کشاورزان به صرفه نیست.
فرمانده سپاه جیرفت خاطرنشان کرد: از نمایندگان توقع داریم که پیگیری کنند حوزه حمل و نقل سامان دهی شود و بحث بازاریابی که رها شده است، لازم است فکرهای اساسی در این مباحث صورت گیرد.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar