شبستان/ معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت: مراسم شب‌های قدر در فضای باز مساجد و اطراف آنها با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا برگزار می‌شود.

حجت الاسلام داود عباسی، معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان در این رابطه اظهار کرد: بر اساس مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، برگزاری مراسم شب‌های قدر در اماکن مسقف ممنوع است ولی در مکانهای روباز مساجد و مکانهای اطراف آن از جمله بوستان یا خیابان طی حداکثر ۲ ساعت مجاز می‌باشد.
عباسی افزود: رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و وسایل شخصی در برنامه های شب‌های قدر امسال بسیار مورد توجه است و بر آن تاکید می شود.
وی ادامه داد: حداکثر زمان برگزاری آیین‌های معنوی شب‌های قدر ۲ ساعت پیش‌بینی شده که برای رعایت سلامتی مردم ولایتمدار استان باید از هرگونه پذیرایی پرهیز شود.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان همدان  به تعداد مساجد استان همدان اشاره کرد و گفت: هم اکنون یک هزار و ۸۰۰ مسجد در استان همدان وجود دارد.
او در ادامه دوران کرونا را با همه آسیب‌هایی که برای جامعه داشت فرصتی برای ظهور و بروز حرکت‌های مردمی برشمرد و تصریح کرد: در این ایام شاهد فعالیت‌های مردمی و رزمایش کمک‌های مومنانه با حضور گسترده گروه‌های مردمی و جهادی بودیم.


 
 

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today