ایسنا/ استاندار گلستان گفت: در ابتدای این هفته نسبت به مدت مشابه هفته قبل شمار بیماران بستری بیمارستان ها ۱۴۵ نفر کاهش و شمار فوتی ها با یک و نیم برابر افزایش به ۴۰ نفر رسید.

هادی حق شناس استاندار گلستان امروز شنبه یازدهم اردیبهشت ماه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: خوشبختانه نتیجه اعمال محدودیت ها را امروز در بیمارستان ها مشاهده می کنیم و شاهد کاهش ورودی های کرونایی هستیم. همین امر موجب شد تعدادی از شهرها از وضعیت قرمز به نارنجی و از نارنجی به زرد تبدیل وضعیت داشته باشند.
وی بیان کرد: بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا، چک های فعالین اقتصادی ۱۰ روز متوقف خواهد شد که جزئیات آن بعد از ابلاغ اعلام خواهد شد.
استاندار گلستان با اشاره به در پیش بودن شب های احیای ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: مراسم شب احیا در شهرهای قرمز و نارنجی باید در فضای باز برگزار شود. برای این موضوع نزدیک ترین مدرسه و یا فضای ورزشی در اختیار مساجد قرار می گیرد.
حق شناس ادامه داد: در جلسه امروز ستاد استانی کرونا مقرر شد مراسم شب احیا در تمامی شهرها از ساعت ۱۰ الی ۱۲ برگزار شود.  
وی با تاکید بر اینکه همچنان از مردم درخواست داریم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: امروز بیشترین رعایت پروتکل ها در بین اصناف در نانوایی ها و کمترین رعایت در سوپرمارکت ها انجام می گیرد.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در روز دوشنبه که وضعیت جدید شهرها اعلام می شود، تعدادی از شهرها از وضعیت قرمز به نارنجی و از وضعیت نارنجی به زرد تغییر رنگ داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر ۵۳۹ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۹۰ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری و ۳۸ نفر وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.
عبدالرضا فاضل بیان کرد: شهرهای گرگان، مینودشت و گالیکش در وضعیت قرمز، شهرهای بندرگز، علی آباد کتول، کردکوی، گنبدکاووس، کلاله و آزادشهر در وضعیت قرمز و شهرهای آق قلا، گمیشان، بندرترکمن، رامیان و مراوه تپه در وضعیت زرد قرار دارند.

آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today