تسنیم/ معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: با ادامه صادرات سیب‌زمینی تولیدی استان درصدد هستیم مشکل سیب‌زمینی‌های باقی مانده در انبارها را برطرف‌ کنیم.

ارژنگ عزیزی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل در جلسه رسیدگی به مشکلات فروش سیب‌زمینی‌های انبار در اردبیل اظهار کرد: با ادامه صادرات سیب‌زمینی تولیدی استان درصدد هستیم تا مشکل سیب‌زمینی‌های باقی مانده در انبارها را برطرف‌ کنیم که به همین منظور در حال حاضر 126 هزار تن سیب‌زمینی از سال گذشته تا امسال صادر شده است.
وی با اشاره به افزایش سه برابری میزان صادرات سیب‌زمینی نسبت به سال 98 نیز بیان کرد: پیگیری مسئولان و نمایندگان سبب شده تا در حوزه صادرات از انبارهای سرد مکانیزه به شکل موفق عمل کرده و تا حد امکان مشکلات موجود در این ارتباط را برطرف کنیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی مطرح است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: در حال حاضر به خاطر وضعیت خاص کرونا و کاهش فعالیت رستوران‌ها میزان مصرف سیب‌زمینی در استان نیز کاهش یافته که به همین منظور درصدد هستیم در راستای کمک به وضعیت روستاها عرضه مستقیم را محقق کرده و محصول سیب‌زمینی را به صورت مستقیم در اختیار آنان قرار دهیم.
عزیزی تصریح کرد: به همین منظور تشکیل غرفه‌های رایگان و نیز برگزاری روستا بازارها با هدف رفع مشکلات سیب‌زمینی‌کاران هماهنگ شده که امیدواریم هر چه سریع‌تر محقق شده و در این راستا سیب‌زمینی‌کاران که دچار خسارت شده‌اند زیان خود را جبران کنند.
وی یادآور شد: امیدواریم همکاری‌های لازم در راستای تحقق اهداف مورد نظر در این زمینه هرچه سریع‌تر عملی شود و بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های لازم در این راستا به تمامی اهداف خود در راستای تحقق شعار سال جامه عمل پوشانده و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم.


 

آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today