فارس/ استاندار ایلام گفت: برگزاری مراسم شب‌های قدر در مناطق قرمز و نارنجی از جمله ایلام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در مکان‌های باز تا سقف 2 ساعت بلامانع است.

محمد نوذری، استاندار ایلام صبح امروز در شصت وهشتمین جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با تبریک مناسب‌های روز جهانی کار و کارگر، هفته معلم، روزجهانی خلیج فارس و گرامیداشت لیالی مبارکه قدر و همچنین ایام شهادت مولی‌الموحدین امام علی(ع) بیان داشت: برنامه ریزی برای برگزاری شب‌های قدر به گونه‌ای باشد که هم سلامت مردم تامین و هم فضایی برای استجابت دعا فراهم شود، رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های کرونای یک امر واجب است نباید تجمع مردم منجر به ایجاد آسیب به سلامت شود.
وی افزود: فرمانداران شب‌های قدر را در مناطق قرمز و نارنجی در فضای باز، با سقف ۲ ساعت با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های کرونایی و حتی‌الامکان کتب و ادعیه جداگانه برگزار کنند.
استاندار ایلام گفت: مردم متدین استان یک سال انتظار این ماه مبارک و این شب‌های پربرکت را کشیده‌اند و لذا نیاز است با تدابیر فرمانداران و مسوولان مرتبط با برگزاری این مناسبت‌ها به گونه برنامه ریزی شود که هم سلامت مردم تامین شود و هم مردم طبق شرایط اعلامی در شهرستان‌های قرمز ونارنجی به مدت ۲ ساعت در فضای باز در مراسمات خاصه‌ی این شب‌ها عزیز استفاده کنند.
استاندار ایلام بر استفاده از فضاهای ورزشی برای انجام واکسیناسیون در استان تاکید کرد و گفت: به منظور بازگشایی مشاغل گروه ۲ در وضعیت نارنجی کمیته‌ای به صورت کارشناسی تشکیل شود و نحوه فعالیت تیم‌های ورزشی و برخی گروه‌های شغلی که تجمعات کمتری را در پی دارد را با رعایت دستورالعمل‌ها و اجرای پروتکل‌ها مورد سنجش و در صورت لزوم فعالیتشان تداوم یابد.
وی با اشاره به اینکه باید تلاش کرد روند افزایشی کرونا دوباره شکل نگیرد ومردم اجرای پروتکل‌ها را جدی گیرند، اضافه کرد: وضعیت رعایت پروتکل‌ها بهداشتی و شیوه نامه‌ها در بخش‌های مختلف و حوزه مردمی به صورت ملموسی بهتر شده ولیکن به پایداری و عبور ازپیک نرسیده و کماکان رعایت پروتکل‌ها و همکاری‌ها باید حداکثری باشد.
نوذری با بیان اینکه ما با گونه‌های عجیب و ناشناخته‌ای ازویروس در دنیا مواجه هستیم، ولی در استان ایلام همچنان کرونای انگلیسی می‌تازد، تاکید کرد: وضعیت استان از حیث کنترل بیماری کرونا شکننده است، تنها با بررسی آمار هفته اخیر در مرگ و میرها که ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد، باید کماکان با این ویروس چموش و سرسخت مبارزه را ادامه داد.
استاندار ایلام حوزه شهرستان‌های چوار، هلیلان، سیروان و ملکشاهی را روند آرام ومورد قبولی خواند و افزود: البته باید محدودیت‌ها طبق وضعیت رنگ بندی‌های اعلامی در آنها کاملا رعایت شود و شاهد رهاشدگی پروتکل‌ها نباشیم.

آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/