فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طی شبانه‌روز گذشته 90 مبتلای جدید ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند.

شهرام حبیب‌زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به آمار فوق اظهار کرد: از ۹۰ بیمار بستری‌شده جدید، ۵۶ نفر از اردبیل، ۱۶ نفر از پارس‌آباد، ۸ نفر از مشگین‌شهر، ۲ نفر از گرمی، یک نفر از بیله‌سوار و ۷ نفر از خلخال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۸۵ بیمار مبتلا به کرونا نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.
حبیب‌زاده بیان کرد: شمار کل بیماران بستری مبتلا به کرونا در استان اردبیل به ۵۴۰ نفر رسید که نسبت به دیروز کاهش ۵ موردی داشته و از این تعداد ۷۵ بیمار بدحال در بخش ICU تحت مراقبت ویژه قرار دارند.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون شهرستان‌های مشگین‌شهر، پارس‌آباد و خلخال در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر)، شهرستان‌های اردبیل، گرمی و بیله‌سوار در وضعیت نارنجی(پرخطر) و شهرستان‌های نمین، اصلاندوز، کوثر، سرعین و نیر در وضعیت زرد(خطر متوسط) قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: در حال حاضر روند بستری و ترخیص بیماران کرونا در استان اردبیل به ثبات نسبی رسیده اما این وضعیت کاملا شکننده بوده و با بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌ها ممکن است دوباره شاهد روند صعودی بیماری باشیم.
حبیب‌زاده اظهار کرد: از عموم هم‌استانی‌ها درخواست می‌کنیم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی و استفاده‌ از ماسک را تشدید کرده و در اولویت خود قرار دهند و از ساده‌انگاری کرونا خودداری کنند.


آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today