باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: وزارت بهداشت براساس کد ملی، زمان و مکان تزریق واکسن را اطلاع می‌دهد.

مهرداد بابایی، سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار کرد: وزارت بهداشت کد ملی و مشخصات مردم را دارد و بسته به اولویت تزریق، به افراد واجد شرایط اطلاع رسانی کرده و زمان و مکان تزریق را اعلام می‌کند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت تزریق واکسن در البرز افزود: فرایند تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان و  پاکبانان به اتمام رسیده و در حال حاضر تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال در حال انجام است.
بابایی با بیان این که نیازی نیست افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند، گفت: وزارت بهداشت کد ملی و مشخصات مردم را دارد و بسته به اولویت تزریق، به افراد واجد شرایط اطلاع رسانی کرده و زمان و مکان تزریق را اعلام می‌کند.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز ادامه داد: جاماندگان تزریق نگران نباشند و اگر فردی واجد شرایط باشد و در زمان‌بندی مشخص شده موفق به تزریق واکسن نشود، با گروه بعدی واکسینه می‌شود.
وی گفت: طی چند روز گذشته دو میلیون دز واکسن جدید وارد کشور شده و با این اوصاف گروه‌های اولویت دار بدون دغدغه واکسینه می‌شوند.
بابایی با اشاره به این که آیا بیماران زمینه‌ای و خاص در اولویت تزریق واکسن قرار دارند، بیان کرد: اگر فردی بیماری صعب العلاجی داشته باشد با مراجعه به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز و ارائه مدارک پزشکی خود، تاییده تزریق واکسن دریافت می کند.
سخنگوی ستاد کرونای دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: افراد دارای بیماری زمینه‌ای مثل دیابتی‌ها و بیماران کلیوی نیز بعد از اتمام تزریق واکسن به افراد بالای ۶۵ سال در اولویت تزریق قرار دارند.
وی گفت: با سرعت تزریق واکسن به افراد بالای ۸۰ سال به زودی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال هم آغاز می‌شود.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday