مهر/ روزهای گرم که فرار می‌رسد، آب‌تنی و شنا مشتری‌های پروپاقرص خودش را دارد اما روایت قربانیان شنا در مناطق ممنوعه لرستان حکایت «آب‌بازی» با مرگ است، تفریحی که جان می‌گیرد.

حکایت روزهای گرم بهار و تابستانی در لرستان روایت روزهایی است که حادثه روی حادثه می‌آید و آمار قربانیان آب‌بازی با مرگ و شنا در مناطق ممنوعه بیشتر و بیشتر می‌شود.
در روزهای گرم امسال نیز مناطق مختلف لرستان شاهد حوادث ناشی از غرق‌شدگی در مناطق ناامن و غیرمجاز است، حوادثی که بارها تکرار می‌شود و همچنان خیلی‌ها به آنها توجهی نمی‌کنند.
صارم رضایی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: تا کنون هشت نفر در رودخانه‌ها، آبشارها و… استان غرق شده‌اند.
وی عنوان کرد: این عدد، آمار بسیار تکان دهنده‌ای است و متأسفانه مردم به هشدارهایی که از طرف جمعیت هلال احمر و سایر متولیان صورت می‌گیرد اصلاً توجه‌ای نمی‌کنند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: سال گذشته نیز ۳۲ نفر در رودخانه‌ها، آبشارها و… استان غرقی داشته‌ایم که از این تعداد ۲۲ نفر جانشان را از دست دادند.
رضایی تصریح کرد: با توجه به توپوگرافی منطقه، سنگلاخی بودن رودخانه‌ها و همچنین ناآشنا بودن افراد به فن شن، از مردم خواهش می‌کنیم که اقدام به شنا نکنند چرا که ممکن است جان خود و عزیزانشان را از دست بدهند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy