ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد گفت: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در چهارمحال و بختیاری در فاز دوم در حال انجام است و از اواخر هفته واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال نیز آغاز می‌شود، همچنین در فاز دوم افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای واکسینه خواهند شد.

مجید شیرانی، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد ۱۳ اردیبهشت‌ماه در ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره اینکه روند صعودی کرونا در استان متوقف شده است، اظهار کرد: برای اینکه بگوییم روند ابتلا تثبیت شده است، باید آمار ابتلا به کرونا در قله حداقل به‌مدت دو هفته ثابت باشد که این امر در استان رخ داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با اشاره به اینکه از هشت روز گذشته روند بستری افراد مشکوک و مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری کاهشی شده است، گفت: همچنین سیر مراجعات سرپایی نیز کاهشی شده است، اما با این وجود در روند بروز بیماری جزو استان‌های بالا هستیم و میزان رعایت پروتکل‌ها در استان نسبت به کشور کاهش داشته است.
وی افزود: برپایی مراسمات و تجمعات می‌تواند در منحنی ابتلا باعث افزایش دندانه‌ای موارد ابتلا شود، در حال حاضر بیش‌ترین میزان بستری در شهرستان بروجن گزارش شده است.
شیرانی در خصوص ثبت عوارض برخی از واکسن‌ها در جهان، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته عوارض واکسن در افراد  یک در ۲۰۰ هزار نفر است که باتوجه به آمار فوتی کرونایی ۲.۵ در ۱۰۰ ابتلا می‌توان گفت سود واکسن خیلی بیش‌تر از عوارض آن است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا با تاخیر در کشور آغاز شد، تصریح کرد: اما پیش‌بینی می‌شود ایران در پایان واکسیناسیون در جهان پیشتاز باشد، خبرهای امیدوارکننده از ورود واکسن ایرانی به چرخه واکسیناسیون از خردادماه وجود دارد.
وی اضافه کرد: واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال در چهارمحال و بختیاری در فاز دوم در حال انجام است و از اواخر هفته واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال نیز آغاز می‌شود، همچنین در فاز دوم افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای واکسینه خواهند شد.
شیرانی با تاکید بر اینکه خطر کرونا هم‌چنان افراد جامعه را تهدید می‌کند، بیان کرد: در صورت تولید انبوه واکسن با محوریت دانشگاه علوم پزشکی و همکاری بسیج در طرح شهید سلیمانی واکسیناسیون گسترده آغاز خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد یادآور شد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان تا روز گذشته ۴۰ هزار و ۲۰۲ نفر به کرونا مبتلا و حدود ۹۶۹ نفر نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند.
وی در پایان تاکید کرد: خطر انتشار ویروس دو سویه آفریقای جنوبی وجود دارد، به‌نظر نمی‌رسد ویروس هندی آسیب چندانی داشته باشد، اما در صورت گسترش، ویروس آفریقایی می‌تواند خطرآفرین باشد.

آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday