تسنيم/ مديرکل ميراث فرهنگي خراسان شمالي روز گذشته در پستي که در يکي از صفحات اينستاگرامي منتشر شد٬ از سمت خود استعفا داد و پس از آن گمانه‌ زني‌ها در اين باره آغاز شد.

روز گذشته خبر استعفاي حبيب يزدان‌پناه مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي و شايعات پس از آن به خبر اصلي رسانه‌هاي و کانال‌هاي خبري استان تبديل شد.
يزدان‌پناه که از سه سال گذشته تا کنون از آموزش و پرورش به ميراث فرهنگي نقل مکان کرده بود، از مديران مورد حمايت استاندار خراسان شمالي بود و در جريان احياء بافت تاريخي عمارت مفخم که موافقان و مخالفان زيادي داشت، مقابل مخالفان ايستاد و در برخي موارد٬ با ادبيات تند از خجالت آنان درآمد، حالا يکباره و پس از فروکش کردن شايعات درباره برکناري و برخي تخلفات او، از سمتش استعفا داد.
با اين حال استاندار خراسان شمالي ضمن تاييد تلويحي وجود برخي ايرادات و تخلفات در اين مجموعه، اظهار کرد: علت دقيق استعفاي يزدان پناه را نمي‌دانم ولي او در ديداري کوتاه با من، برخي از ابهامات را مطرح و از خودش دفاع کرد.
وي افزود: پرونده‌اي که مطرح مي‌شود بايد در مراجع مربوطه طرح شود تا به نتيجه برسد، در استان نيز نگاه ما نگاه حاکميتي است و اين جا هم نگاه بر اين است که اگر خطايي صورت گرفته حتما بررسي شود، امروز با دادستان صحبت کردم که وضعيت ميراث فرهنگي خراسان شمالي تعيين تکليف شود.
استاندار با اشاره به وضعيت مدير ورزش و جوانان بجنورد هم که روز گذشته استعفا داده بود، گفت: با توجه به وضعيت مشابه که در ورزش و جوانان وجود داشته و تخلفاتي صورت گرفته، در ادامه همان پرونده، اقداماتي انجام شد و مدير سابق برکنار شده است.
در روزهاي پاياني سال 1399 کشف پرونده تخلفات مالي در ورزش و جوانان استان، منجر به برکناري مديرکل اين مجموعه شد و اينک برخي شايعات حاکي از وجود تخلفات مالي در ميراث فرهنگي خراسان شمالي است.

آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today