صدا و سیما/ استاندار خوزستان در خصوص واگذاری اراضی در بندرامام و لالی به مردم برای ساخت و ساز مسکونی توضیحاتی ارائه کرد.

قاسم سلیمانی‌دشتکی، استاندار خوزستان در جلسه شورای مسکن خوزستان اظهار کرد: در این جلسه موافقت شد که بخشی از زمین‌های بندر امام خمینی که در مقیاس وسیعی هستند با قیمت منطقه‌ای که عدد بسیار کمی است، به مردم واگذار شود.
وی افزود: ظاهرا زمین‌های شهرستان لالی نیز از حدود ۸۰ سال پیش در مالکیت مردم بوده است، اما به دلیل معادن نفتی، وزارت نفت این اراضی را تملک کرده است. پس از جابه‌جایی وزارت نفت به مسجدسلیمان، این اراضی را به مردم عودت داد، اما اکنون برای واگذاری اراضی منع قانونی وجود دارد و باید با قیمت کارشناسی و تا سقف ۲۵۰ متر به صورت مسکونی واگذار شود.
استاندار خوزستان گفت: آقای مهرآبادی معاون وزیر و شهرسازی موافقت کرد که مدت دو هفته کار کارشناسی در لالی انجام شود و نتایج به وزارتخانه ارائه شود و وزارتخانه نیز یک هفته بررسی خواهد کرد و سپس جلسه نهایی با حضور نماینده مالکان، فرماندار لالی و مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان برگزار خواهد شد تا این مشکل حل شود.
وی افزود: منابع مالی نیز تا حدی که تا پایان دولت کارسازی شود، تامین شده است تا به محض ارائه اسناد تاییدشده هزینه مالی، منابع را پرداخت کنند.
 
 

آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today