صدا و سیما/ هواشناسی برای کردستان آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعدازظهر وزش باد را پیش بینی کرده است.

خسرو سیف پناهی شعبانی، کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان گفت: با توجه به بررسی و تحلیل آخرین نقشه‌ها و خروجی مدل‌های پیش یابی برای امروز جمعه شاهد ناپایداری‌های جوی به شکل افزایش ابر، وزش باد گاهاً شدید، در برخی از نقاط استان بارش باران به همراه رعدوبرق و احتمالاً بارش تگرگ خواهیم بود.
وی افزود: بارش‌ها به شکل رگباری و پراکنده بوده و عمدتاً در نیمه شرقی و نواحی مرکزی استان رخ می‌دهد؛ که امکان آبگرفتگی موقت معابر شهری و روستایی در برخی از مناطق یاد شده دور از انتظار نخواهد بود.
سیف پناهی شعبانی افزود: از فردا شنبه تا روز سه شنبه جو اغلب مناطق استان نسبتاً پایدار بوده و به غیر از افزایش موضعی ابر و گاهاً وزش باد پدیده دیگری نخواهیم داشت.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان اظهار کرد: البته طی همین مدت احتمال بارش‌های خفیف و پراکنده به‌خصوص در نواحی شرقی استان وجود دارد.
وی افزود: همچنین از امروز تا یکشنبه دما تغییرات قایل توجهی نداشته و در همین محدوده باقی خواهد ماند؛ ولی از روز دوشنبه تا آخر هفته شاهد افزایش تدریجی میانگین دمای شبانه روزی در سطح منطقه خواهیم بود.
سیف پناهی شعبانی به افزایش دمای هوای استان در هفته آینده اشاره و اظهار داشت: میانگین دمای هوای استان در شبانه روز گذشته ۲۷ درجه سانتی گراد بود و هوا کم کم روند افزایشی را طی می‌کند.
کارشناس اداره کل هواشناسی کردستان با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته سلین اورامان با دمای ۳۵ درجه گرمترین و سراب شهرک با دمای ۱.۶ درجه سانتی گراد سردترین نقطه استان بودند، افزود: دمای هوای شهر سنندج مرکز استان نیز بین ۹ تا ۳۰ درجه سانتی گراد در نوسان بود.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online