فارس/ مراسم دسته‌روی و سوگواری سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) در بیجار با حضور اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولان و روحانیون برگزار شد.

منصور عباسی، رئیس شورای هیئات مذهبی بیجار بعدازظهر امروز در حاشیه برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت امام صادق(ع) اظهار کرد: مردم ولایتمدار شهرستان بیجار در سالروز شهادت ششمین امام شیعیان با برپایی مراسم دسته‌روی و سینه‌زنی ارادت خالصانه خود را به حضرت صادق آل محمد(ص) نشان دادند.
وی با اشاره به اینکه مراسم دسته‌روی و سینه‌زنی شهادت امام جعفر صادق(ع)  همزمان در سایر شهر و روستاهای شهرستان بیجار برگزار شد، افزود: این مراسم با همکاری هیئات مذهبی شهرستان بیجار برگزار شده است.
عباسی در ادامه از برگزاری مراسم ادعیه خوانی و سوگواری خبر داد و بیان کرد: مراسم سوگواری و ادعیه‌خوانی در شب شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور مردم مومن و خداجو در شرایط مناسب و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.
رئیس شورای هیئات مذهبی بیجار عنوان کرد: اعزام مبلغ به مناطق روستایی و شهری در این ایام، برپایی ایستگاه‌های صلواتی و سلامت از دیگر اقدامات هیئات مذهبی بیجار به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) در بیجار انجام شده است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۲۳۰ هیئت مذهبی در سطح شهر و روستاهای استان فعالیت دارند که در مناسبت‌های ملی و مذهبی به اجرای برنامه می‌پردازند.
گفتنی است؛ نظیر این مراسم در سطح شهر و روستاهای قروه نیز برگزار شد و در سایر شهرهای استان کردستان علاوه بر توزیع بسته‌های معیشتی بین نیازمندان ایستگاه‌های سلامت به منظور توزیع ماسک و ضدعفونی معابر عمومی انجام شد.

آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online