پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا لرستان از شناسایی مزرعه غیر مجاز استخراج رمز ارز بیت کوین در خرم آباد و کشف 36 دستگاه ماینرخبر داد.

سرهنگ آرش ابراهیمی، رئیس پلیس فتا استان لرستان در تشریح این خبر بیان داشت: کارشناسان پلیس فتا لرستان با انجام اقدامات اطلاعاتی نامحسوس و تحقیقات میدانی لازم موفق شدند مزرعه بیت کوین غیر مجاز فعال در شهر خرم آباد را مورد شناسایی قراردهند و محل نگهداری دستگاه های ماینر(دستگاه استخراج ارز دیجیتال بیت کوین) را کشف کنند.
وی افزود: با هماهنگی مراجع قضایی و با حضور کارشناسان اداره برق استان لرستان، در بازرسی از محل استقرار دستگاه های استخراج رمز ارزها تعداد 36 دستگاه ماینر کشف و ضبط شد.
این مقام سایبری اظهار داشت: در این راستا یک نفر شناسایی و دستگیر شد که با تکمیل مستندات پرونده قضایی جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قانونی گردید. 
سرهنگ آرش ابراهیمی گفت: ازیک سو استقبال از رمز ارزها(پول های مجازی) و افزایش نرخ آن ها بخصوص بیت کوین در بازارهای جهانی و از سوی دیگر ارایه برق ارزان خانگی در داخل کشور باعث شده تا سود جویان با وارد کردن دستگاه های ماینر بصورت قاچاق به داخل کشور و ایجاد مزارع استخراج رمز ارز باعث افزایش مصرف برق و گاهی نیز قطعی برق در مناطق وجود مزارع استخراج رمز ارز شوند.
رئیس پلیس فتا استان لرستان با اشاره به اینکه ایجاد مزارع استخراج رمز ارز بدون مجوز از دستگاه های مربوطه برخلاف قانون است و با متولیان برابر قانون برخورد خواهد شد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیر قانونی  موضوع را به کارشناسان پلیس فتا اطلاع دهند و یا از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی با ما در ارتباط باشند.

آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_todayy