باشگاه خبرنگاران/ رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: مردم استان کرمان در انتخابات ۱۴۰۰ بیش از ۶۰ درصد مشارکت داشتند.

بصیری، رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با اعلام اینکه هنوز آمار تجمیعی اعلام نشده است و در پایان از طریق وزارت کشور اعلام می‌کنیم، گفت: تمام شعب اخذ رای ما از ساعت هفت صبح آمادگی کامل داشته اند.
وی افزود: با گرم شده هوا در ظهر افت نسبی داشتیم، تا ظهر ۲۶ درصد رای خود را در صندوق‌ها ریختند و با خنک شدن هوا تا ساعات ۱۷ موج جمعیت و مشارکت بالا رفت، به طوری که در هر یک ساعت، حدود ۱۰۰ هزار نفر رای می‌دادند.
بصیری تصریح کرد: در انتخابات سیزدهمین ریاست‌جمهوری اسلامی در استان کرمان، یک میلیون و ۳۲۱ هزار و ۲۷۵ تعرفه صادر شده است که نشان از بیش از ۶۰ درصد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری دارد.
وی افزود: در انتخابات شورا‌های شهر و روستا ۵۹ درصد مشارکت داشتند.
بصیری با اشاره به اینکه ۵۱ درصد زنان و ۴۹ درصد مردان در انتخابات استان کرمان حضور داشتند، تصریح کرد: سنین ۲۵ تا ۴۵ سال بیشترین فراوانی را در میزان مشارکت داشتند، به طوری که ۵۰ درصد مشارکت در همین سنین صورت گرفت.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: خوشبختانه با توزیع دقیق تعرفه‌ها، هیچ کمبودی در این زمینه نداشتیم.
بصیری با اعلام اینکه سلامت و امنیت انتخابات به خوبی رعایت شده است، افزود: در استان کرمان از ساعت دو بامداد شمارش آمار ریاست جمهوری و شورا‌ها شروع شده و رو به پایان است و تا ظهر آمار ریاست جمهوری اعلام می‌شود.
وی از مردم استان کرمان که پاسخی دندان شکنی به دشمنانی که گفته بودند پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی ضعیف شده است، داده بودند، تشکر و قدردانی کرد.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان به میزان مشارکت شهرستان های استان کرمان در انتخابات اشاره کرد و گفت: اروزییه ۷۳ درصد، انار ۶۵ درصد، بافت ۷۳ درصد، بردسیر ۷۰ درصد، بم ۵۱ درصد، جیرفت ۵۶ درصد، رابر ۸۹ درصد، راور ۷۲ درصد، رفسنجان ۵۴ درصد رودبار ۷۵ درصد، ریگان ۷۵ درصد، زرند ۷۲ درصد، سیرجان ۵۵ درصد، شهربابک ۶۲ درصد، عنبرآباد ۷۰ درصد، فاریاب ۸۰ درصد، فهرج ۵۳ درصد، قلعه گنج، ۷۰ درصد، کرمان، ۵۰ درصد، کوهبنان ۷۳ درصد، کهنوج ۶۶ درصد، متوجان ۷۴ درصد نرماشیر ۵۱ درصد مشارکت داشته اند.
بصیری به ستاد کرونا اشاره کرد و افزود: امروز ستاد کرونا برگزار نمی‌شود.
وی تصریح کرد: هم اکنون شهرستان‌های رودبار جنوب، کهنوج و منوجان قرمز هستند و ۱۱ شهر استان نارنجی و ۹ شهر زرد است.

آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar