ایرنا/ رئیس دانشگاه‌های علوم پزشکی اصفهان گفت: شیب ابتلا و بستری بیماران کرونایی در استان رو به افزایش بوده و ممکن است در آینده نزدیک شاهد آغاز "پیک جدید" باشیم.

طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، اظهار کرد: بررسی وضعیت بستری‌های کرونایی نشان می‌دهد که روند کاهش تعداد موارد بستری در مراکز درمانی استان متوقف شده و موارد سرپایی مثبت ابتلا به ویروس کرونا در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ درصد از تست‌های سرپایی مراکز بهداشت و بیمارستان‌های دولتی استان مثبت بوده است، گفت: در آزمایشگاه‌ها و بیمارستان‌های بخش خصوصی، میزان موارد مثبت ۱۶ درصد است که باعث کاهش میانگین این کمیت شده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: میانگین "درصد نمونه‌های مثبت ابتلا" نیز در یک هفته گذشته از ۳۲ درصد به ۳۵ درصد رسیده که نگران‌کننده محسوب می‌شود و ممکن است نشان از یک پیک قریب‌الوقوع باشد.
چنگیز ابراز کرد: هنوز تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا تک رقمی نشده و در بیشتر روزها تعداد جانباختگان در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بین ۱۱ تا ۲۰ نفر است.
وی تاکید کرد: با افزایش تعداد شهرهای قرمز در استان‌های بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و با توجه به تردد زیاد بین این مناطق با شهرهای استان اصفهان، نگرانی‌هایی در این زمینه وجود دارد.
چنگیز هشدار داد: گونه‌های جدید کرونا در استان‌ها و مناطق مذکور از گونه‌های انگلیسی، هندی و در برخی موارد آفریقایی است که نگرانی‌ها را دوچندان می‌کند.
وی اعلام کرد: تعداد قابل توجهی واکسن "کوبرکت" به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تحویل شد و ۵۸ هزار واکسن "سینوفارم" نیز امروز به این دانشگاه تخصیص یافت که به سرعت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره برگزاری کنکور سراسری در سال جاری نیز گفت: تعداد حوزه‌های امتحانی که سال گذشته ۲۰ حوزه بود امسال به ۴۲ حوزه رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کاشان نیز گفت: در دو هفته گذشته تعداد بستری‌ها در شهرستان‌های  کاشان و آران و بیدگل روزانه بین ۸۰ تا ۹۰ نفر بود و  دیگر روند کاهشی نداریم.
سیدعلیرضا مُروجی، میانگین درصد مبتلایان با آزمایش مثبت در مراکز زیر نظر علوم پزشکی کاشان را ۳۴ درصد اعلام کرد و افزود: هرچند انتظار کاهش این میانگین را داشتیم، ولی درصد مزبور تقریبا ثابت مانده است و نگرانی‌های درباره بازگشت روند افزایشی بیماری کووید-۱۹ وجود دارد.
وی اعلام کرد: تاکنون واکسن "کوبرکت" به دانشگاه علوم پزشکی کاشان تحویل نشده، ولی تعدادی واکسن "سینوفارم" تخصیص داده شده است که برای دور دوم مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مُروجی به واکسیناسیون ۵۷ درصدی جمعیت بالای ۸۰ سال و ۵۳ درصدی جمعیت بین ۷۰ تا ۷۵ سال دو شهرستان یادشده اشاره کرد و از پوشش ۹۹ درصدی واکسیناسیون کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی کاشان و ۸۱ درصدی کادر بهداشت این دانشگاه خبر داد.

آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today