فارس/ ساعت ۱۸ امروز اتوبوس حامل خبرنگاران حوزه محیط زیست در محور نقده- ارومیه دچار واژگونی شد. بنابر اعلام اورژانس کشور این حادثه ۲۱ مصدوم و دو فوتی بر جا گذاشت.

وقتی «ریحانه یاسینی»، خبرنگار ایرنا، چند روز قبل در یکی از آخرین توییت‌هایش نوشت: «نمی‌دونم من ضعیفم یا مرگ واقعاً آنقدر باورنکردنیه»،هیچ‌کس تصور نمی‌کرد از یک اتفاق قریب‌الوقوع حرف می‌زند. امروز او به همراه «مهشاد کریمی» و خبرنگار ایسنا در جریان یک مأموریت رسانه‌ای جان خود را از دست دادند.
خبرنگار محیط زیستی که باشی، قطع هر درخت، رشته‌ای از رشته‌های اتصالت با این کره خاکی را قطع می‌کند. به شماره افتادن نفس فلامینگوها، راه نفست را می‌بندد. افتادن آتش به جان جنگل‌ها، بند بند دلت را می‌سوزاند و با خشک شدن تالاب‌ها و دریاچه‌ها، دیگر آب خوش از گلویت پایین نمی‌رود. حالا تصور کن وسط هجوم اخبار ناگوار از آنچه به دست انسان بر سر طبیعت آمده، خبر برسد روزنه‌ای برای احیای گل سرسبد دریاچه‌های ایران باز شده. خبر برسد قرار است با اجرای طرحی جدید، دریاچه ارومیه نفس تازه کند و دوباره بشود همان آبی چشم‌نواز. معلوم است شنیده و نشنیده، شال و کلاه می‌کنی و می‌زنی به دل جاده تا به چشم خودت ببینی چقدر مانده تا تولد دوباره این دریاچه زیبا.
خبرنگاران حوزه محیط زیست رسانه‌های مختلف کشور، امروز با همین اشتیاق مسافر استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه شدند؛ اما سفرشان با اتفاقی هولناک، ناتمام ماند. این خبرنگاران که به دعوت ستاد احیای دریاچه ارومیه و با هماهنگی سازمان محیط زیست برای بازدید از سد کانی سیب و تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه به شهر ارومیه و شهرستان نقده سفر کرده بودند، در راه بازگشت به شهرستان نقده، دچار حادثه شدند و در این سانحه اتوبوس حامل خبرنگاران در یکی از پیچ‌ها واژگون شد. در این حادثه 21 نفر از خبرنگاران دچار مصدومیت شدند و متاسفانه دو نفر از آنها جان خود را از دست دادند. «ریحانه یاسینی»، خبرنگار ایرنا، «مهشاد کریمی» و خبرنگار ایسنا همکارانی بودند که در غم از دست دادنشان سوگوار شدیم.

آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today