نماد آخرین خبر

توضیح شهرداری مهریز در خصوص قطع درختان یکی از خیابان‌های شهر

منبع
ايرنا
بروزرسانی
توضیح شهرداری مهریز در خصوص قطع درختان یکی از خیابان‌های شهر

ايرنا/ سرپرست شهرداري مهريز گفت: قطع هرگونه درخت در معابر عمومي و خيابان‌هاي مرکز اين شهرستان طبق مقررات و با کسب مجوز در راستاي ايجاد توقفگاه خودرو و اجراي طرح هاي عمران شهري صورت مي‌گيرد و با کاشت درخت جايگزين مردم نبايد در اين ارتباط نگران فضاي سبز باشند.

رسول يزدي، سرپرست شهرداري مهريز در مورد قطع تعدادي از درختان مسير خيابان شهيد سيدمصطفي خميني اين شهر اظهار کرد: طرح تعريض اين خيابان سال ۸۵ در زمان طرح هادي شهر به عنوان يکي از شريان‌هاي اصلي شهر با مشخصات فني ۷.۵ متر از تعريض(عقب نشيني) طرفين مسير پيش‌بيني و بر اين اساس تاکنون از سوي شهرداري مبناي اعلام برحدود و کف خيابان براي ساخت و سازهاي جديد در خيابان يادشده قرار گرفت.
وي ادامه داد: بر اين اساس در راستاي کاهش مخاطره ترافيکي خيابان يادشده از سال‌ها قبل در مکان‌هاي قابل تعريض نسبت به اجراي توقفگاه خليجي براي رفاه حال شهروندان اقدام شد و اين مهم تاثير قابل توجهي در رفع مشکلات ترافيکي در مکان‌هاي متاثر از اجراي طرح داشت، بنابراين يکي از مکان‌هاي مورد نياز براي تعريض اين خيابان پرتردد بود.
اين مسوول اظهار کرد: قبل از اجراي طرح نسبت به کاشت درخت جايگزين در منطقه اقدام شد و با طي فرآيند قانوني و اخذ مجوز قطع درختان در مسير طرح از مراجع ذيربط و مسوولان امر، اجراي تعريض و عقب‌نشيني در دستور کار شهرداري قرار گرفت، اميد مي رود با اجراي طرح بتوان در کاهش مخاطره ترافيکي شهر گام‌هاي موثري برداشت.
به گفته يزدي تمامي اقدام‌هاي شهرداري و شوراي شهر بر اساس مقررات و براي رفاه حال عموم شهروندان در مکان‌ها و جاهاي مختلف در بافت قديم و جديد با همکاري مسوولان و طي مراحل صورت مي‌گيرد و بايد اطلاع‌ رساني‌ها به شهروندان دقيق صورت گيرد.
قطع برخي از درختان خيايان سيدمصطفي خميني شهر مهريز چند روز اخير موجب بازتاب و انتقاد در شبکه‌هاي اجتماعي شهرستان مهريز شد.

  

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today