ايرنا/ مدير جهاد کشاورزي شادگان گفت: آب مورد نياز مزارع کشاورزي روستاهاي پايين دست شهرستان شادگان روز يکشنبه از سد مارون رهاسازي شد.

خليل منيعات، مدير جهاد کشاورزي شادگان اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ريزي و نوبت‌بندي انجام شده نخستين مرحله رهاسازي حق آبه کشاورزي روستاهاي پايين دست شادگان از سد مارون به منظور تامين نياز زمين‌هاي کشاورزي در بخش(دهستان خنافره) آغاز شده است.  
وي افزود: بر اساس برنامه ريزي پمپ‌هاي آبياري زمين‌هاي کشاورزي مناطق بالادست بسته شده و کنترل لازم در طول مسير نيز اعمال خواهد شد تا آب مورد نياز به زمين هاي کشاورزي روستاهاي پايين دست شادگان برسد.
منيعات ميزان آب رهاسازي شده از سد مارون را ۱۰۰ متر مکعب در روز اعلام کرد و گفت: پيش از اين ميزان آب رهاسازي شده از اين سد ۷۰ متر مکعب در روز بود که با پيگيري فرماندار و نماينده مردم شادگان در مجلس اين ميزان به ۱۰۰ مترمکعب در روز افزايش يافت.
مدير جهاد کشاورزي شادگان با اشاره به مشکل کم آبي در روستاهاي پايين دست اين شهرستان اظهار کرد: اين مشکل مورد توجه مسوولان قرار گرفته و از امروز آب مورد نياز زمين‌هاي کشاورزي و نخلستان‌هاي منطقه تامين خواهد شد.
وي اظهار کرد: در  روستاهاي بالادست شهرستان شادگان هيچ گونه تخلفي در خصوص کشت شلتوک گزارش نشده است.

  
  

آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today