ايرنا/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام از تزريق ۶۵ هزار و ۱۷۸ دز واکسن کرونا در اين استان از ابتداي فرآيند خبر داد و گفت: آمارها نشان مي دهد روند فوت افراديکه واکسن کرونا را تزريق کرده اند، بشدت کاهشي است.

دکتر محمد کريميان، رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام روز دوشنبه در نشست ستاد استاني کرونا اظهار داشت: کل واکسن دريافتي استان ۱۰۱ هزار و ۶۴۸ دز بود که تاکنون نيمي از آن تزريق شده و مشکلي در زمينه کمبود واکسن نداريم.
وي افزود: استقبال برخي از مردم شهرستان‌ها همچون بدره با ۸۸ درصد بسيار خوب بوده و وضعيت واکسيناسيون در شهرستان ملکشاهي با ۳۹ درصد بدترين وضعيت را دارد.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام اضافه کرد: اکنون روزانه سه هزار و ۵۰۰ دز واکسن کرونا در استان تزريق مي شود و آمادگي داريم که در صورت استقبال مردم ميزان آنرا افزايش دهيم.
کريميان با تقدير از رسانه هاي استان در راه اندازي پويش واکسن بزنيم، گفت: روند ابتلا و بستري در استان افزايشي شده و همچنين رعايت پروتکل ها و زدن ماسک به کمترين ميزان خود رسيده است.
وي اظهار داشت: کادر درمان با توجه به روند افزايشي بسترها و تداوم پيک هاي کرونا خسته هستند و هم از نظر مالي و تحت فشارند زيرا حداقل انتظارات ما بر آورده نشده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي ايلام گفت: وضعيت دره شهر و مهران در بدترين وضعيت ممکن قرار دارد و بايد ستاد شهرستاني بيشتر پاي کار بيايند.
کريميان همچنين از نيروي انتظامي خواست با توجه به افزايش تراکم افراد در مراکز واکسيناسيون در راستاي نظم و امنيت مکان هاي مورد نظر حضور مستمر داشته باشند.
وي تاکيد کرد: با توجه به روند صعودي کرونا بايد به گونه اي عمل کنيم تا بتوانيم شرايط را کنترل کنيم.
وي آمار بستري افراد مبتلا به کرونا را ۲۱۷ نفر اعلام کرد و گفت: ۸۰ درصد مبتلايان افراد زير ۶۰ سال هستند و روند فوت در افرادي که واکسن زده اند، بشدت کاهش يافته که نشان از تاثير مثبت تزريق واکسن کرونا دارد.

آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/akharinkhabar_ilam/