ايمنا/ شهردار منطقه هفت شيراز گفت: ريختن زباله و نخاله در مسيل آبروها و کانال‌ها، موجب آبگرفتگي مي‌شود از اين رو پاکسازي معابر و کانال‌هاي فاضلاب منطقه هفت شيراز در دستور کار قرار گرفته است.

سعيد معصومي، شهردار منطقه هفت شيراز اظهار کرد: متأسفانه برخي از شهروندان اقدام به ريختن زباله و نخاله در سطح معابر مي‌کنند که باعث آب‌گرفتگي کانال‌ها مي‌شود البته علاوه بر ايجاد مشکلات آب‌گرفتگي، در فصل تابستان نيز در بعضي از مسيل‌ها باعث ايجاد بوي نامطبوع خواهد شد.
وي با بيان اينکه تمامي کانال‌هاي و مسيل‌ها طبق برنامه‌ريزي هاي انجام گرفته توسط نيروهاي خدمات شهري به طور مستمر پاکسازي و لايروبي مي‌شود، افزود: پاکسازي و لايروبي جداول و کانال‌ها توسط شهرداري انجام مي‌گيرد، اما براي جلوگيري و رفع تمامي مشکلات شهروندان نيز بايد همکاري و همراهي لازم را داشته باشند متأسفانه برخي از شهروندان با رعايت نکردن بهداشت عمومي و رها سازي پساب خانگي، باعث بروز مشکلاتي مانند تخريب آسفالت معابر و ايجاد بوي نامطبوع در کوچه‌ها و معابر شده‌اند که اميدواريم با رعايت بهداشت عمومي و عدم رهاسازي پساب خانگي در جداول و معابر از ايجاد مشکلات جلوگيري کنيم.
شهردار منطقه هفت شيراز با بيان اينکه در سال جاري بيش از ۲۵ هزار متر طول از جداول و کانال‌هاي رو بسته و باز لايروبي شده است، ادامه داد: کف برداري کانال‌هاي روباز و حذف نيزارها و روان سازي مسيرهاي آب‌هاي سطحي، تسطيح مسير دسترسي کانال‌ها و ايجاد خاکريز ايمن مجاور کانال‌ها از جمله اقدامات انجام گرفته در اين خصوص است.
شهردار منطقه هفت تصريح کرد: شش هزار متر طول از مسير رودخانه خشک در سطح منطقه نيز لايروبي شده که بيش از ۲۵ هزار متر مکعب حجم لاي برداشته و جا به جا شده است.
معصومي گفت: به منظور جلوگيري از آتش سوزي در فصل تابستان و زيباسازي معابر تسطيح و پاکسازي خار و خاشاک و ضايعات و نخاله‌ها از زمين‌هاي باز نيز در دستور کار قرار گرفت که بيش از ۱۶۱ هزار متر مربع در جهت تسطيح و دپو ضايعات و خار و خاشاک در اراضي باير انجام شده است.

آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online