فارس/ دادستان عمومي و انقلاب مرکز استان خوزستان از شناسايي شبکه اختلاس، رشا و ارتشا و تحصيل مال از طريق نامشروع در شرکت آبفاي اين استان و بازداشت تعدادي از کارکنان اين شرکت خبر داد.

عباس حسيني پويا، دادستان عمومي و انقلاب استان خوزستان اظهار کرد: با توجه به گزارش اداره کل اطلاعات و اداره کل بازرسي استان در خصوص برخي سوء جريانات در قراردادهاي خريد تجهيزات سخت‌افزاري و نرم‌افزاري در شرکت آبفا خوزستان و مشکلات سيستم هدايت و کنترل آب‌هاي سطحي فاضلاب استان و دخيل بودن برخي کارکنان فعلي و سابق آن اداره در جريان موضوع و تباني با برخي پيمانکاران، پرونده‌اي در دادسراي عمومي و انقلاب اهواز تشکيل شد که در شعبه‌ ويژه رسيدگي به جرائم اقتصادي استان در حال رسيدگي است.
وي افزود: در جريان اين پرونده، پنج نفر از مديران و کارکنان سابق و فعلي شرکت آب و فاضلاب استان و مجريان پروژه‌هاي مربوط به تصفيه خانه‌هاي آبادان، خرمشهر، شادگان، بندرامام خميني(ره) و ماهشهر،  تحت تعقيب قضايي قرار گرفته و با قرار تامين مناسب بازداشت شده‌اند.
حسيني پويا ادامه داد: افراد ديگري نيز در مظان اتهام قرار دارند که به محض جمع آوري دلايل، به دادسراي استان احضار و يا در صورت عدم حضور در دادسرا، طبق قانون جلب مي‌شوند. 
وي ضمن تقدير از سربازان گمنام امام زمان (عج) در کشف و رسيدگي به نتيجه در اين پرونده نقش کليدي داشتند، گفت: پرونده براي ادامه تحقيقات در اختيار اداره اطلاعات استان قرار گرفت.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar