ايرنا/ سخنگوي دانشکده علوم پزشکي شهرستان ساوه از ۲ برابر شدن آمار مبتلايان به کوويد۱۹ خبر داد و گفت: لازم است اين شهرستان به مدت ۱۰ روز قرنطينه شود.

محمود کريمي، سخنگوي دانشکده علوم پزشکي شهرستان ساوه اظهار کرد: وضعيت شيوع ويروس کرونا در شهرستان ساوه بسيار نگران کننده و آمار مبتلايان، بستري شدگان در بيمارستان و مرگ و مير نيز به سرعت در حال افزايش است.
وي بيان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تست کروناي ۲۱۲ نفر در شهرستان ساوه مثبت شد و در مقايسه با شبانه روز قبل از اين موعد، ۲ برابر در شمار مبتلايان افزايش داريم.
به گفته کريمي، پيشنهاد دانشکده علوم پزشکي در شرايط فعلي قرنطينه کامل و تعطيلي ۱۰ روزه تمام ادارات و اصناف شهرستان است که بايد مورد توجه مسئولان مربوط قرار گيرد.
سخنگوي دانشکده علوم پزشکي شهرستان ساوه تصريح کرد: ميزان رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي توسط شهروندان به کمتر از ۴۰ درصد رسيده است که اين امر در زمان اوج‌گيري پيک پنجم کرونا بسيار آسيب‌زا خواهد بود.
وي با بيان اينکه تا روز گذشته ۱۴۷ بيمار در بيمارستان‌هاي ساوه بستري شدند، ادامه داد: ظرفيت بيمارستان شهيد مدرس تکميل و بيمارستان شهيد چمران ساوه در شرف تکميل است در حالي که بيمارستان فاطمه الزهرا به عنوان بخش خصوصي شهرستان نيز تنها هشت درصد ظرفيت بستري دارد.
کريمي عنوان کرد: افزايش چشمگير ميزان ابتلا و مرگ و مير در رده هاي سني جوانان، نوجوانان و کودکان شهرستان ساوه به شدت نگران کننده است.

آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today