ايرنا/ نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه گفت: رئيس جمهور در سفر خود به خوزستان قول مساعد داد تا رفع محروميت، ايجاد اشتغال و حل مشکل تنش آبي در اين شهرستان، در برنامه کاري دولت سيزدهم قرار گيرد.

قاسم ساعدي، نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه در مجلس شوراي اسلامي در حاشيه آيين بهره‌برداري از طرح آبرساني به ۲ روستاي جفير يک و ۲ که با حضور رييس جمهوري انجام شد، بيان کرد: اميد است که حضور رئيس جمهوري در اين شهرستان باعث خير و برکت در اين منطقه شود و انتظار داريم که دولت به وعده‌ها و قول‌هاي خود عمل کند تا فقر و محروميت از اين منطقه برطرف شود.
وي گفت: از پارسال خط انتقال آب به اين ۲ روستا از توابع شهرستان هويزه، به طول ۱۵ کيلومتر آغاز شد که هشت کيلومتر توسط آبفاي خوزستان انجام شد و هفت کيلومتر ديگر بنا به دلايلي رها شد.
ساعدي ادامه داد: با تلاش و همت گروه‌هاي جهادي و بسيج و سپاه، هفت کيلومتر ديگر تکميل شد و امروز با حضور رئيس جمهوري به بهره‌برداري رسيد تا ۴۰۰ نفر از اهالي اين ۲ روستا از آب شرب با کيفيت بهره‌مند شوند.
وي با اشاره به مشکل تنش آبي در شهرستان‌هاي هويزه و دشت آزادگان گفت: اين مشکل بايد طبق يک برنامه ريزي و يک چهارچوب مشخص برطرف شود و تنها رفع مشکل به صورت مقطعي کارگشا نيست.
نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه افزود: يکي ديگر از معضلات اين منطقه، بي آبي تالاب هورالعظيم است که باعث خشک شدن نقاط مختلف اين تالاب و از بين رفتن برخي آبزيان اين تالاب شده است.
ساعدي بيان کرد: به گفته کارشناسان محيط زيست به دليل گرما و کاهش آورد رودخانه کرخه، بخش‌هايي از تالاب هورالعظيم خشک شده و اين تالاب در معرض خطر جدي است.
وي افزود: امروز به همراه وزير نيرو از تالاب بازديدي داشتيم و مقرر شد موضوع آبگيري اين تالاب در نشست امروز با مسئولان استان مطرح و براي رفع آن تصميم مناسب گرفته شود.
نماينده مردم دشت آزادگان و هويزه با بيان اينکه تنش آبي با وجود تلاش فراوان همچنان در دشت آزادگان و هويزه وجود دارد ادامه داد: متاسفانه همچنان روستاهايي در اين ۲ شهرستان وجود دارند که در گرماي شديد هوا، در روز تنها ۲ تا چهار ساعت آب آشاميدني دارند.
ساعدي با بيان اينکه تنش آبي در خوزستان در هويزه و دشت آزادگان خلاصه مي‌شود بيان کرد: اعتبارات خوبي از سوي ستاد اجرايي فرمان امام(ره) به شرکت آبفاي خوزستان در جهت رفع تنش آبي اختصاص داده شده که به شهرستان هويزه اعتبارات چنداني در اين بخش تخصيص داده نشده است.
وي گفت: اين موضوع را به طور جدي مورد تحقيق و تفحص قرار خواهم داد تا وضعيت تخصيص اعتبار تنش آبي به شهرستان هويزه شفاف سازي و بهبود يابد.آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today