صدا و سيما/ رئيس مجمع نمايندگان استان يزد گفت: تکميل طرح ملي راه يزد ـ طبس به افزايش بودجه و عزم وزارت راه و شهرسازي نياز دارد.

محمدصالح جوکار، رئيس مجمع نمايندگان استان يزد اظهار کرد: محور مواصلاتي يزد ـ طبس از محور‌هاي مهم حمل و نقل مسافر و بار به شمار مي‌آيد چرا که هم معادن بزرگي در مسير قرار دارد و هم مسافران و زائران زيادي از استان‌هاي يزد، فارس، کرمان، بوشهر و هرمزگان از اين محور به مشهد عزيمت مي‌کنند. 
وي افزود: اين محور با وجود اينکه از شريان‌هاي حياتي به شمار مي‌آيد، اما به دليل يک بانده بودن با مشکلات فراواني مواجه است.
نماينده يزد و اشکذر در مجلس شوراي اسلامي مجري طرح ملي راه يزد ـ طبس را يکي از شرکت‌هاي وابسته به وزارت راه و شهرسازي عنوان و ابراز کرد: طول اين محور ۳۶۰ کيلومتر است که ۲۰۵ کيلومتر از آن در حوزه راه استان يزد و ۱۵۵ کيلومتر هم در حوزه راه خراسان جنوبي قرار دارد.
جوکار ادامه داد: ۲۴ کيلومتر از محور به صورت بزرگراه به بهره برداري رسيده و هم اکنون استفاده مي‌شود.
همچنين ۶۶ کيلومتر از محور هم پيشرفت ۲۰ درصدي داشته است.
وي با اشاره به اختصاص ۳۰ ميليارد تومان براي تکميل اين طرح گفت: اين مبلغ به هيچ وجه نمي‌تواند پاسخگوي چنين طرحي باشد و اميدواريم در بودجه سال ۱۴۰۱ اين مبلغ افزايش يافته و وزارت راه و شهرسازي نيز به اين مساله توجه کند.
رئيس مجمع نمايندگان استان يزد تصريح کرد: با توجه به پرتردد بودن اين محور و احتمال رخ دادن تصادفات ديگر، هم در کميسيون تلفيق به دنبال افزايش بودجه آن خواهيم بود و هم نامه‌اي مشترک توسط نمايندگان استان يزد و خراسان جنوبي نوشته شده تا بودجه اختصاص يافته با افزايش مواجه شود.

  
 

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today