ايسنا/ با حضور استاندار يزد، مديرکل ورزش و جوانان استان و جمعي از مسئولين استان يزد و شهرستان ميبددو پروژه بزرگ ورزشي در شهرستان ميبد افتتاح شد.

عصر پنجشنبه دو پروژه ورزشي که با مشارکت خيرين و اعتبارات دولتي هزينه شده بود در شهرستان ميبد مورد بهره برداري قرار گرفت.
عليرضا اعرافي، امام جمعه شهرستان ميبد در آيين افتتاح دو طرح ورزشي ضمن تقدير از خيرين و مسئولان گفت: ورزش امروزه يکي از اساسي ترين نيازهاي جوانان است که بايد براي نسل جوان امروز اين نياز به درستي رفع گردد.
وي با بيان اينکه استان يزد وشهرستان ميبد بايد در همه امورات سرآمد باشند افزود: در حوزه ورزش با تمام کارهاي انجام گرفته هنوز، بسيار کار انجام نشده باقي است که بايد در حوزه ورزش بانوان و دختران زيرساخت هاي مناسب فراهم گردد.
مدير حوزه هاي علميه کشور ضمن تشويق جوانان به برنامه ها و رشته هاي ورزشي اظهار کرد: جوانان يزدي و ميبدي بايد در همه قلمروهاي ورزشي نهايت تلاش و پشتکار خود را نشان دهند تا انسانهاي درجه يک و تيم هاي رتبه بالاي ورزشي را به کشور معرفي کنيم.
امام جمعه شهرستان ميبد با قرار دادن بخشي از سهم امام به پروژه هاي ورزشي گفت: دين و فرهنگ براي ورزش ارزش قائل است و ورزش عمومي و همگاني بيش از بيش بايد ترويج داده شود تا قهرمانان ورزشي در رشته هاي مختلف تربيت کنيم.
محمدعلي طالبي، استاندار يزد در اين مراسم با قدرداني از مشارکت خيرين و مسئولين گفت: عمده ترين دغدغه و محور فعاليت هاي عمراني ايجاد فضاهاي ورزشي در استان يزد بوده است که افتتاح و بهره برداري مکان هاي ورزشي در روستاها و شهرها گواه براين امر است.
وي با بيان اينکه پروژه هاي متعد ورزشي در استان در دست اقدام است افزود: بسياري از پروژه هاي ورزشي در حال ساخت يا توسعه است و مشارکت خوب خيرين در شهرستان ميبد در همه حوزه ها نشان دهنده مديريت هوشمندانه امام جمعه اين شهرستان است که نقش بزرگي در توسعه فعاليت ها ي عمراني، ورزشي، درماني و خدماتي داشته است.
حسين فلاح، فرماندار ميبد هم امر به ورزش امر به معروف خواند و يادآور شد: جوانان براي نشاط و سرزندگي احتياج به مکان هاي ورزشي دارند که بتواند جوابگوي نيازهاي آنها باشد.
وي اختصاص دادن يک سال بنام ورزش در شهرستان ميبد را نقطه مثبت فعاليت هاي ورزشي شهرستان دانست و بيان کرد: بسياري از زير ساخت هاي امروز در امر ورزش در سال ورزش ميبد اتفاق افتاد و ما امروز با افتتاح دو پروژه بزرگ و افتتاح مجموعه ورزشي مصلي در روزهاي آينده به دست وزير ورزش و جوانان به خود مي باليم که با تعامل و همکاري مسئولين، خيرين و مردم هم قدم و همگام بوده ايم.
گفتني است، دو پروژه چمن مصنوعي ميبد با اعتبار بالغ بر ۷۰ ميليارد که يکي از پروژه ها در روستاي رکن آباد با اعتباري بالغ بر ۵۵۰ ميليون تومان و ديگري چمن مصنوعي ورزشگاه شهدا به مساحت ۱۵هزار متر مربع با اعتباري بالغ بر ۶ ميليارد و ۳۰۰ميليون تومان به بهره برداري رسيد.
 
  
  

آخرين خبر يزد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today